Zmiana przepisów drogowych już 1 czerwca! Zobacz, co się zmieni…

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Zmiana przepisów drogowych już 1 czerwca! Zobacz, co się zmieni…

Wyczekiwana z niekrytym strachem nowelizacja prawa o ruchu drogowym wejdzie w życie już w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Wraz z nią wprowadzone zostaną między innymi przepisy ujednolicające maksymalną prędkość dozwoloną w terenie zabudowanym…

Vacatio legis.

Nowelizacja ustawy znajduje się już na samym końcu skomplikowanego procesu legislacyjngo. Ustawa wprowadzi kilka poprawek dotyczących kluczowych przepisów ruchu drogowego. Jakie zapisy zostaną zmienione?

Poza ujednoliceniem maksymalnej prędkości dozwolonej w obszarze zabudowanym, do ustawy zostaną dodane przepisy określające minimalny odstęp między pojazdami poruszającymi się po drogach szybkiego ruchu (autostrady i drogi ekspresowe). Według zasady, odstęp ma wynosić połowę utrzymywanej prędkości wyrażonej w metrach.

Ostatnią zmianą jest zmiana pierwszeństwa przy przejściach dla pieszych. Od 1 czerwca, piesi będą mieli pierwszeństwo nie tylko na samych pasach, ale również przed samym wejściem na nie. Nie brak głosów mówiących o potencjalnym chaosie, który może zostać wywołany przez takie przepisy.

(Fot. Pixabay)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*