100 obwodnic w 10 lat – na co mamy się szykować?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
100 obwodnic w 10 lat – na co mamy się szykować?

Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło realizację projektu, który zakłada wybudowanie setki obwodnic w latach 2020-2030. Poprawa bezpieczeństwa na drogach, wyprowadzenie ruchu z zatłoczonych miast, czystsze powietrze, mniejszy hałas i poprawa przepustowości sieci drogowej – to główne założenia inwestycji.

Pracowita dekada

Ambitny plan rządu zwraca uwagę na problem infrastruktury drogowej na terenie kraju. Najwyższym celem będzie udrożnienie polskich dróg poprzez przekierowanie ruchu ulicznego.

W ramach programu powstanie 100 obwodnic o łącznej długości ok. 820 km. Będą to trasy o najwyższych parametrach technicznych, dostosowane do przenoszenia obciążenia 11,5 t/oś.

W ramach inwestycji powstaną także urządzenia poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego, w tym prawidłowe oświetlenie przejść dla pieszych.

Gdzie ruszą prace najwcześniej?

Wybór obwodnic do realizacji odbywał się przy uwzględnieniu stanu prac przygotowawczych, natężenia ruchu, stanu bezpieczeństwa, oraz poziomu wypadkowości.

Dla kilkunastu obwodnic przetargi są zaplanowane na bieżący rok. Będą to m.in. Strzelce Krajeńskie, Lipsk, Suchowoli, Wąchock, Smolajn, Koźmin Wielkopolski i Gryfin.

(fot. gov.pl)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*