Co zaprezentuje Audi w 2021 roku?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Co zaprezentuje Audi w 2021 roku?

Marka z Ingolstadt inwestuje w przyszłość. Co ciekawe, decyduje się na wprowadzenie do sprzedaży jedynie modeli w wersji SUV. W 2021 roku będzie ich aż 10 od Audi A1 Citycarver do prawdopodobnie Audi Q9.

Przyszłość Audi w SUV-ach

Po serii niepowodzeń przyszedł czas na „ucieczkę do przodu”. Firma widocznie nie chce odwracać się za siebie, patrząc na niepowodzenia, jakie w ostatnim czasie ją spotkały. Było ich sporo, największą jest chyba Audi E-tron; model z czysto elektrycznym silnikiem, który miał być kasowym sukcesem, a nie został nawet wyprodukowany w założonej ilości sztuk. Wszystko przez problemy z akumulatorami w fabryce w Brukseli. Może więc taka taktyka jest odpowiednia? Lepiej przecież patrzeć przed siebie, myśleć o nowych rozwiązaniach, zamiast rozpaczać po porażce. Stąd w 2021 roku dobrze znane, ale nieco zmienione, a także zupełnie nowe pojazdy marki. Co najciekawsze, Audi zdecydowało się na szeroką gamę SUV-ów. Przedstawiamy kilka z nich.

  1. Audi Q5 Sportback (2021)

Niemiecki producent ceni sobie wersje Sportback. Nic dziwnego, sporych rozmiarów SUV-y nabierają nieco usportowionego wyglądu, są przy tym zgrabniejsze. Stąd decyzja wprowadzenia tego nadwozia w modelu Q5. Czym się różni od swojego poprzednika? Przede wszystkim tylnymi słupkami, które nadają autu sportowego wyglądu. Do tego dochodzą nowe felgi aluminiowe i szerszy grill. Naturalnie zmniejszył się bagażnik, ale o jedyne 40 litrów. Wewnątrz pojazdu kilka ciekawych funkcji jak 10,1 – calowy ekran dotykowy i 12,3 – calowy kokpit Audi. Do dyspozycji klientów Audi ma oddać trzy warianty silnikowe. Pierwsza to jednostka TFSI o pojemności 2.0 litrów z technologią mild hybrid, druga to 2.0l TDI również z mild hybrid, a trzecia to 3.0 litra V6 mild hybrid o mocy 347 koni mechanicznych, która wydaje się najciekawszą propozycją. W przyszłości zadebiutują także wersje typu plug-in.

  1. Audi A1 Citycarver

Najmniejszy z wszystkich nowych crossoverów i SUV-ów niemieckiego producenta. Idealny do miasta, jak sama jego nazwa wskazuje. Od swojego poprzednika będzie się różnił większym grillem, ale również większym prześwitem o 4 centymetry. Duża w tym zasługa większych o cal aluminiowych felg. Co jeszcze go wyróżnia? Nowy design tylnej klapy bagażnika.

  1. Audi Q1 e-tron

Oczywiście najważniejszą zmianą jest tutaj silnik. Będzie to czysty elektryk. Logiczne rozwiązanie w najmniejszym modelu z segmentu. Idealny wybór do miasta. W przybliżeniu zasięg tego modelu wyniesie 250 kilometrów. Całkowita długość nadwozia nie powinna przekroczyć 4 metrów. Co ciekawe, ma kosztować „zaledwie” około 100 tysięcy złotych. Prawdopodobnie im bliżej premiery tym cena będzie rosnąć.

  1. Audi A3 CityHopper

Model, który plasuje się pomiędzy Q2 a Q3. Nieco wyższy od wersji A3 Sportback, nazwany CityHopper. Właśnie ta cecha wyróżnia go na tle wersji coupe. Jest wyższy, przygotowany do jazdy po mieście, ale kiedy trzeba również do wyjazdu w trasę. Sygnalizują to także specjalne zderzaki. Z drugiej jednak strony, użytkownik mający do dyspozycji wyższy prześwit łatwiej zaparkuje na wyższych krawężnikach. Model ma napęd na przednią oś, korzysta z platformy MQB Evo więc można się spodziewać dodatków hybrydowych w różnych wersjach silnikowych.

Pozostałe modele Audi na rok 2021

Marka postawiła na ilość, miejmy nadzieję, że również na jakość. Dość ciężko jest odnaleźć się w tym gradzie nowych modeli niemieckiego producenta. Przedstawiliśmy już kilka z nich. Do dyspozycji klientów w roku 2021 będzie także model E-tron GT. Piekielnie szybka, czysto elektryczna maszyna przypominająca nieco pojazdy marki Porsche. Na uwagę zasługuje z pewnością Audi Q9, które ma konkurować z największymi samochodami w swojej klasie. Będzie większe niż Q7/Q8, prawdopodobnie jest to odpowiedź na model X7 marki BMW lub powstający już model X8. Do Twojej dyspozycji Audi odda także zupełnie nowy model TT, Q8, A8L, czy Q4 e-tron. Będzie w czym wybierać!

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*