Płyn do spryskiwaczy na lato – jak wybrać najlepszy?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Płyn do spryskiwaczy na lato – jak wybrać najlepszy?

Kierowcy częściej zwracają uwagę na wybór odpowiedniego zimowego płynu do spryskiwaczy. Warto jednak zauważyć, że letni także jest istotny i należy się kierować kilkoma ważnymi wskazówkami. Dzięki temu łatwiej i skuteczniej usuniesz zabrudzenia z przedniej czy tylnej szyby. 

Najważniejsze cechy dobrego letniego płynu do spryskiwaczy

Zastanawiasz się nad zakupem letniego płynu do spryskiwaczy, ale nie do końca wiesz, na jaką wersję postawić? Jest kilka cech, które powinien mieć każdy preparat, aby przede wszystkim skutecznie usuwać zabrudzenia z szyb. Na co więc warto zwrócić uwagę? Musisz mieć pewność, że bez najmniejszych problemów pozbędziesz się zabrudzeń drogowych, zacieków po deszczu czy ptasich ekskrementów. Ponadto płyn do spryskiwaczy na lato nie powinien pozostawiać smug i musi pozbywać się nietypowych zabrudzeń. Tutaj można wymienić między innymi zaschnięte owady, wspominane odchody, ale również soki z drzew, jeśli regularnie parkujesz pod nimi. To jednak nie koniec, warto zwrócić uwagę na wydajność płynu do spryskiwaczy, co oczywiście wpłynie na długość użytkowania jednego pojemnika. Oczywiście nie możesz zapomnieć o tym, że letni płyn do spryskiwaczy nie powinien w żaden sposób szkodzić pojazdowi, przede wszystkim lakierowi na karoserii, a także samej szybie. 

Oczywiście niezwykle trudno jest dobrać preparat na podstawie tych cech. O wszystkich dowiesz się z pewnością dopiero podczas użytkowania. Warto jednak zaznaczyć, że na pomoc mogą przyjść znajomi – zapytaj ich, jakiego letniego płynu do spryskiwaczy używają i czy mogą go polecić. Możesz też poszukać na forach internetowych, co na temat danego preparatu piszą internauci. Na końcu tego artykułu podamy także kilka przykładów wysokiej jakości płynów do spryskiwaczy, aby ułatwić Ci wybór i zakup.

Jak wybrać płyn do spryskiwaczy na lato?

Wybierając płyn do spryskiwaczy, skup się na jego etykiecie. Tam znajdziesz informacje między innymi o składzie preparatu. Podpowie Ci on, czy konkretny produkt będzie bezpieczny dla auta, ale również zdrowia. Zapisane dane mogą także skutecznie poinformować Cię o tym, do jakich powierzchni nadaje się letni płyn do spryskiwaczy. Pamiętaj, że w składzie płynu nie może być metanolu, w Polsce sprzedaż takich preparatów jest zakazana. Możesz postawić na produkt gotowy, ale również koncentrat, który będzie nieco bardziej problematyczny w użytkowaniu, ale z pewnością wydajniejszy i tańszy.

Poznaj kilka najciekawszych propozycji letnich płynów do spryskiwaczy

Sonax Xtreme 1:100 koncentrat to jeden z produktów, na które warto postawić. Płyn do spryskiwaczy jest przede wszystkim bardzo wydajny. Wystarczy 25 ml preparatu, aby uzyskać 2,5 litra gotowego produktu. Sonax skutecznie usuwa brud, tłuszcz oraz owady. Co więcej, wygładza mikroskopijne nierówności szyby. 

Drugim świetnym przykładem letniego płynu do spryskiwaczy jest tani, ale dobry RR Customs Screen Wash Summer. Usunie zabrudzenia drogowe oraz większość pozostałości po owadach. Produkt ten jest w pełni bezpieczny dla lakieru, gumy oraz innych tworzyw sztucznych. Nie pozostawia na powierzchni szyby smug. Możesz go kupić w różnych wersjach zapachowych, co z pewnością jest jego zaletą.

Zdj. główne: Sergey Isaev/ pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*