Nowe drogi w Polsce. Których tras możemy się spodziewać?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Nowe drogi w Polsce. Których tras możemy się spodziewać?

Podczas rozmowy z portalem money.pl, która odbyła się w czwartek (23.07) minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podał, które trasy w najbliższych latach zostaną rozbudowane albo zbudowane od zera. Według szefa resortu w najbliższych latach powstanie 2000 kilometrów nowych tras.

Rozmowa skupiała się wokół nowych środków unijnych, które w kolejnych latach dostanie na inwestycje Polska. Adamczyk jest zadowolony z wyników negocjacji na szczycie w Brukseli i twierdzi, że duże środki zostaną przeznaczone na budowę nowych dróg. Jakich?

Do 2023 roku ukończone zostanie 90 procent budowanych na ten moment autostrad, w tym między innymi drogę A2. Na mapie Polski pojawią się również kolejne trasy w tym S11 czy S16. Ministerstwo infrastruktury przekonuje też, że zakończy się niekończący temat drogi S10 na odcinku Toruń – Bydgoszczy. Mieszkańcy obydwu miast od dawna proszę o renowację trasy, która aktualnie generuje wiele wypadków śmiertelnych.

W planach rządu jest też rozbudowa dróg krajowych. Wszystkie plany w pierwotnym założeniu mają zostać wykonane najpóźniej do 2030 roku. Czy się uda? Na to musimy jeszcze poczekać.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*