Jaką bramę garażową wybrać?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Jaką bramę garażową wybrać?

Artykuł sponsorowany

Garaż to często nieodłączna część domu. Jednak jego aranżacja może okazać się nie lada wyzwaniem, ponieważ powinien być on nie tylko miejscem funkcjonalnym, ale także bezpiecznym. Podpowiadamy więc, jaką bramę garażową wybrać. 

Brama uchylna czy segmentowa?

W przypadku zakupu bramy garażowej największe znaczenie ma sposób jej otwierania. Najczęściej wybieranymi modelami są bramy uchylne oraz segmentowe. Czym różnią się od siebie te bramy garażowe?

Brama segmentowa swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim wygodnemu użytkowaniu. Najczęściej możemy spotkać się z bramą górną, której skrzydło składa się z kilku segmentów połączonych zawiasami. Są  one dodatkowo zabezpieczone uszczelkami, co sprawia, że łączenia chronione są przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i innymi niesprzyjającymi czynnikami z zewnątrz.  Segmenty tego typu bramu poruszają się na rolkach po prowadnicach zamontowanych do ścian i sufitu garażu, co sprawia, że brama w pewnym sensie się chowa podczas otwierania. Jeśli Twój garaż jest nieco niższy, ale dość szeroki, możesz także postawić na bramę segmentową boczną. Działa ona tak samo, jednak po zamknięciu nie zachodzi na sufit, ale na ścianę boczną garażu.

Drugim bardzo popularnym rozwiązaniem są bramu uchylne. Jest to jeden z najprostszych modeli bram garażowych, który sprawdza się od lat. Jej mechanizm działania również jest bardzo prosty. Skrzydło po prostu podnosi się do góry, a następnie zachodzi na sufit garażu. Warto także wspomnieć, że jest to jeden z najbardziej ekonomicznych wyborów, jeśli chodzi o bramy garażowe.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Brama garażowa powinna przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo Twojemu autu i innym przedmiotom przechowywanym w garażu. Przy zakupie należy więc zwrócić uwagę także na inne parametry oprócz sposobu otwierania. Bardzo ważne jest między innymi, aby brama charakteryzowała się niezawodnym działaniem w każdych warunkach pogodowych, solidnymi mocowaniami, zabezpieczeniem przed próbą włamania oraz odpowiednią odpornością termiczną.

Zdj. główne: William Daigneault/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*