Co obejmuje transport drogowy?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Co obejmuje transport drogowy?

Artykuł sponsorowany

Transport to bez wątpienia jedna z najważniejszych gałęzi gospodarki. Dzięki niemu może rozwijać się handel oraz technologie, a my jako konsumenci możemy cieszyć się towarami nawet z drugiego końca świata. Dlatego też warto dowiedzieć się nieco więcej na temat transportu. Czym więc jest transport drogowy oraz co dokładnie obejmuje? Dowiedz się z tego artykułu!

Transport drogowy – co to jest?

Warto zacząć od dokładnego wyjaśnienia, czym tak naprawdę jest transport drogowy oraz co konkretnie obejmuje. Według definicji transport drogowy to nic innego, jak jedna z gałęzi transportu, w której wszystkie ładunki oraz pasażerowie przemieszczają się z punktu A do punktu B przy wykorzystaniu pojazdów kołowych, na przykład samochodów osobowych i dostawczych lub ciężarówek. Ponadto ustawa o transporcie drogowym wprowadza także podział tej gałęzi transportu. Według ustawy możemy podzielić transport na zarobkowy lub niezarobkowy, czyli na potrzeby własne, na krajowy, czyli odbywający się w granicach terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przy użyciu pojazdów zarejestrowanych w naszym kraju oraz na międzynarodowy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej na temat transportu drogowego, koniecznie odwiedź stronę http://mario-trans.eu/transport-do-anglii/ lub zdecyduj się na profesjonalne usługi logistyczne oraz usługi transportowe Poznań jest miastem, w którym znajdziesz wielu doświadczonych specjalistów w tej dziedzinie.

Zalety transportu drogowego

Transport drogowy bez wątpienia ma wiele korzyści. W końcu nie bez powodu jest on najchętniej wybieraną formą transportu. Jakie są więc największe zalety transportu drogowego? 

Transport drogowy umożliwia przede wszystkim szybki i niezawodny przewóz towarów między dwoma punktami znajdującymi się w dowolnych miejscach oraz pozwala na dostarczenie towarów zgodnie z zasadą „od drzwi do drzwi”.

Ogromną zaletą transportu drogowego jest również fakt, że transport ten charakteryzuje się bardzo rozbudowaną siecią dróg. Sieć ta jest rozwinięta znacznie bardziej niż na przykład sieć torów kolejowych, dróg morskich oraz dróg powietrznych, a jeśli zdecydujesz się na tę formę transportu, to możesz korzystać między innymi z autostrad, dróg szybkiego ruchu, dróg krajowych itd.

Warto także zauważyć, że transport drogowy charakteryzuje się także dość sporą elastycznością. Możesz więc bez problemu dopasować wszystkie usługi towarowe do swoich indywidualnych potrzeb. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Emrecan Algül

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*