Zdążysz na czerwonym? Lepiej spójrz do góry – policja rozpoczęła ofensywę dronową

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Zdążysz na czerwonym? Lepiej spójrz do góry – policja rozpoczęła ofensywę dronową

Manna z nieba – tak jednym zdaniem można określić rezultaty zmasowanej dronowej akcji polskiej policji. Od kilku miesięcy, to głównie w taki sposób mundurowi walczą z piratami drogowymi. Efekty są obiecujące. Czy polskie drogi w końcu będą bezpieczne?

Dość powiedzieć, że rzeszowska policja poinformowała w zeszłym tygodniu o powietrznej akcji nad miejskimi skrzyżowaniami. W ciągu zalewie dwóch godziny posypało się 15 mandatów za przejeżdżanie na czerwonym świetle. To jednak dopiero poczatek, wkrótce o podobnych raportach usłyszymy w całym kraju.

Dotychczas policyjny wydział „lotnictwa” używany był jako wsparcie czynności operacyjnych dotyczących walki ze zorganizowaną przestępczością. Teraz ma się to zmienić – drony znajdą się w między innymi w miejskich strefach powietrznych.

Ponadto, słyszy się o pomysłach dotyczących zabezpieczenia imprez masowych i prostestów przy pomocy dronów. Dzięki świetnemu „zoomowi” i zasięgowi, mundurowi będą mogli o wiele wydajniej kontrolować zdarzenia.

Praca z dronami jest jednak o wiele bardziej skomplikowana – wymaga więcej nakładów zasobów ludzkich. Poza operatorami dronów potrzebna jest współpraca z tradycyjnym patrolem.

(Fot. Pixabay)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*