Jak przewozić autem sprzęt sportowy?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Jak przewozić autem sprzęt sportowy?

Artykuł sponsorowany

Wyjeżdżasz na sportowe wakacje z rodziną lub znajomymi? Chcesz zabrać ze sobą sportowy sprzęt, by nie korzystać z miejscowych wypożyczalni? Przygotuj się odpowiednio do jego transportu!

Zainstaluj uchwyty pomocnicze

Przewożenie sprzętu sportowego w samochodzie jest skomplikowane i często wymaga rozkręcania poszczególnych elementów. To z kolei może być niepraktyczne i zajmować czas. Rozwiązaniem alternatywnym są montowane na dachu samochodu uchwyty na narty czy rowery. W ten sposób przestrzenne sprzęty sportowe umieszczane są poza obrębem samochodu i jedynym, o co musisz się martwić, jest odpowiednio stabilne zainstalowanie wszystkich elementów. Na dachu możesz przewozić wielkogabarytowy sprzęt sportowy: łódki, pontony, rowery kross dla dzieci oraz narty. Pamiętaj jednak, że jego masa nadal obciąża Twoje auto i warto brać to pod uwagę.

Zapakuj sprzęt do podstawowych napraw

Poza sprzętem sportowym, na wakacjach warto mieć ze sobą drobne narzędzia do napraw. Przydatne mogą okazać się na przykład pompka do opon, śrubokręty czy młotek. Warto również zaopatrzyć się w srebrną taśmę lub mocny klej, a także wielofunkcyjny preparat WD-40. Te przedmioty mogą okazać się niezastąpione, kiedy dojdzie do drobnej usterki Twojego sprzętu sportowego. W skrzynce z narzędziami warto również znaleźć miejsce na ściereczki i płyn do czyszczenia – dzięki temu szybko doprowadzisz sprzęt sportowy do porządku.

Zadbaj o bezpieczeństwo

Przewożąc sprzęt sportowy, zatroszcz się przede wszystkim o bezpieczeństwo. Pomoże w tym odpowiednia stabilizacja akcesoriów przewożonych na dachu (dzięki temu ich nie zgubisz). Jeśli decydujesz się na zapakowanie części przedmiotów do bagażnika, koniecznie upewnij się, że nie wystają one na zewnątrz i możesz bezpiecznie zamknąć klapę. Jeżeli tak nie jest, zawieś czerwone flagi (mogą to być fragmenty czerwonego materiału) na wystających częściach sprzętu sportowego.

Fot.: Dim Hou/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*