Kulisy awaryjnego lądowania na autostradzie A1

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Kulisy awaryjnego lądowania na autostradzie A1

34-letni pilot awionetki został zmuszony do podjęcia próby awaryjnego lądowana na autostradzie A1 w wyniku narastających problemów z silnikiem maszyny. Prokuratura poinformowała o wszczęciu śledztwa pod kątem sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy…

Awionetka wylądowała w godzinach porannych na autostradzie A1 na wysokości miejscowości Wierzchowisko w województwie śląskim. 34-latek za sterami maszyny kierował się wytycznymi i zdecydował się na awaryjne lądowanie. Jak ustaliła policja, mężczyzna był trzeźwy i posiada stosowne uprawnienia.

Nikomu nic się nie stało, jednak prawy pas w kierunku Łodzi został zablokowany na kilkadziesiąt minut. Mundurowi zabezpieczyli teren czekając na firmę zajmującą się serwisem tego typu pojazdów. Następnie droga została odblokowana.

Co ciekawe, policjanci przekazali sprawę prokuraturze rejonowej w Częstochowie, która wszczęła śledztwo pod kątem sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym poprzez wykonanie manewru lądowania na pasie autostrady A1.

(Fot. Policja)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*