Renault R5 Turbo 3E – doskonały pojazd koncepcyjny, nawiązujący do historii rajdów samochodowych

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Renault R5 Turbo 3E – doskonały pojazd koncepcyjny, nawiązujący do historii rajdów samochodowych

Francuska marka Renault zaprezentowała właśnie swój pojazd koncepcyjny. R5 Turbo 3E – bo o nim mowa – to elektryczne nawiązanie do kultowego modelu 5 Turbo, który świecił triumfy w latach 80. w licznych rajdach samochodowych.

Renault R5 Turbo 3E ma mierzyć nieco ponad cztery metry długości, dwa metry szerokości oraz 1,3 metra wysokości. Agresywnego charakteru dodadzą mu opony 325/25/20 na tyle oraz 225/35/19 na przedniej osi. Całości zwieńcza modne w świecie motoryzacji w ostatnim czasie oświetlenie ledowe, które znajdziemy zarówno z przodu, jak i z tyłu oraz obecność licznych wlotów powietrza, które oczywiście w tym przypadku służą jedynie za ozdobę. Pojazd bazuje na podwoziu rurowym z osłoniętymi pałąkami.

Pojazd idealny na tor

R5 TURBO 3E został zaprojektowany z myślą o osiągach i torach. We wnętrzu tego samochodu koncepcyjnego znajdziemy klatkę bezpieczeństwa, tak zwaną hydrołapę do driftu oraz kubełkowe fotele wykonane z włókna węglowego. Przed kierownicą producent umieścił spory ekran LCD, na którym wyświetlane będą najważniejsze parametry pojazdu. Co ciekawe, pojazd posiada aż 10 uchwytów na kamery – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz – które pozwolą w łatwy sposób rejestrować nasze okrążenia na torze.

Renault.com

Pojazd napędzany jest dwoma silnikami elektrycznymi, o łącznej mocy 380 KM. Generują one moment obrotowy na poziomie 700 Nm. Renault R5 Turbo zdaniem producenta do setki będzie w stanie rozpędzić się w zaledwie 3,5 sekundy! Auto posiada akumulator o mocy 42 kWh.

zdj. główne: Fausto Marqués/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*