GDDKiA informuje: protest rolników na Drodze Krajowej nr 12!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
GDDKiA informuje: protest rolników na Drodze Krajowej nr 12!

Planowany na jutrzejszy dzień Protest Rolników przysporzy sporo problemów podróżującym Drogą Krajową numer 12 w Srocku. Na jezdni znajdzie się ponad setka ciągników i rolników protestujących przeciwko działaniom rządu.

Oficjalny protest został zorganizowany przez działaczy Agrounii. Lider ugrupowania, Michał Kołodziejczyk, przekazał za pośrednictwem social media informację, że jezdnię ma zablokować około 150 traktorów. Protest ma dotyczyć działań rządu w sprawie interesu rolników. Agrounia zarzuca bierność w rozwiązywaniu problemu ASF (choroby trzody chlewnej) tzw. afrykańskiego pomoru świń.

Jak uprzedza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, należy w dniu 20. lipca unikać jazdy Drogą Krajową numer 12 przez Srock. Poruszając się od Łodzi w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego można to uczynić, kierując się na budowaną autostradę A1, dojechać do węzła Piotrków Trybunalski Południe i tędy wjechać do miasta.

Dalej, podróżujący drogą ekspresową S8 od strony Warszawy w kierunku Łodzi, powinni również kierować się na węzeł Piotrków Trybunalski Południe, gdzie możliwe będzie zawrócenie i kontynuowanie jazdy w stronę Łodzi autostradą A1.

(Fot. Pixabay)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*