Gumowe drogi standardem w Polsce? Eksperci domagają się zmian

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Gumowe drogi standardem w Polsce? Eksperci domagają się zmian

„Gumowy asfalt” ma posiadać wiele pozytywnych cech, które przełożą się na jakość połączeń drogowych. Co tak naprawdę sprawia, że to rozwiązanie jest tak popularne w Wielkiej Brytanii i USA?

Eksperci Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego zwracają uwagę na to, że to najwyższy czas, by wprowadzić gumowy asfalt jako standard nawierzchni używanych w Polsce. Co więcej, wystosowano specjalny apel do Ministerstwa Infrastruktury.

Najważniejszym argumentem ma być to, że technologia ta poprawia bezpieceństwo drogowe. Ponadto – zmniejsza koszty utrzymania, poprawia jakość dróg, wytrzymałość, trwałość, przyczepność, obniża dwukrotnie poziom hałasu i skraca drogę hamowania samochodów. Dlatego też, nie bez powodu coraz więcej krajów na świecie przerzuca się na tego typu rozwiązanie.

Co ważne, gumę dostarczyłyby polskie firmy recyklingowe, które gotowe są przekazywać wysokiej jakości gumowy surowiec ze zużytych opon w skali wystarczającej do rozpoczęcia krajowego programu budowy dróg ze zmodyfikowaną nawierzchnią!

(Fot. PZPO)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*