Samochód klasy premium w leasingu – jaki wybrać?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Samochód klasy premium w leasingu – jaki wybrać?

Materiał Partnera

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Prowadzisz firmę i potrzebujesz wysokiej klasy samochodu osobowego? Sprawdź, na co zwracać uwagę podczas wyboru auta premium i jakie korzyści może Ci zapewnić taki pojazd. Poznaj również marki i modele aut, które warto wziąć w leasing.

Co to znaczy, że auto jest klasy premium?

Samochód z segmentu premium to luksusowe auto, najczęściej sportowe lub limuzyna. Pojazd taki wyróżnia się prestiżową marką, efektowną stylistyką, ponadprzeciętnymi właściwościami jezdnymi oraz obecnością wielu systemów, które podnoszą bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Dlaczego warto zainwestować w samochód z segmentu premium?

Auto klasy premium pozwala przedsiębiorcy odnieść korzyści wizerunkowe za sprawą ich prestiżowej marki. Jeśli jeździ on takim samochodem, wskazuje to na dobrą sytuację finansową jego firmy. Dzięki temu ma większe szanse, aby nawiązać współpracę z kontrahentami czy pozyskać dobrych pracowników.

Samochód z segmentu premium ma duże możliwości – zwykle osiąga prędkość maksymalną znacznie powyżej 200 km/h i przyspiesza w kilka sekund do 100 km/h. Pojazd taki gwarantuje również wysoki poziom bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. Najczęściej jest wyposażony w nowoczesne systemy, np. monitorowania poziomu zmęczenia, utrzymania pasa ruchu czy kontroli martwego pola w lusterkach. Auta premium zapewniają także duży komfort jazdy – można w nich znaleźć m.in. podgrzewane fotele, automatyczną klimatyzację, nowoczesny system multimedialny czy sterowanie głosowe funkcjami samochodu.

Warto wybierać pojazdy klasy premium także ze względu na ich solidność. Powstają one z wysokiej jakości materiałów i podzespołów, dlatego są mało awaryjne. Wiele nowoczesnych aut z tego segmentu to modele z napędem elektrycznym lub hybrydowym – oszczędne w eksploatacji i przyjazne środowisku.

Jakie auto klasy premium wybrać?

Wybór samochodu klasy premium na firmę warto uzależnić zwłaszcza od prestiżu i popularności marki. Według danych Centralnej Ewidencji Pojazdów, w pierwszym półroczu 2023 roku przedsiębiorcy najchętniej decydowali się na leasing Audi – najczęściej wybierane modele tej niemieckiej marki to A3, Q3 i Q5. Na drugim miejscu znalazła się marka BMW – najpopularniejszy jest leasing BMW X3, serii 3 i X5. Częstym wyborem przedsiębiorców jest także Mercedes leasing – dotyczy to zwłaszcza modeli GLC, CLA oraz A.

Tuż za podium znalazła się szwedzka marka Volvo, do której należy model XC60 – najczęściej rejestrowany (3179 egz.) przez przedsiębiorców model samochodów w pierwszym półroczu 2023 roku. Inne popularne auta premium tego producenta to XC40 i XC90. Piąta pozycja należy do japońskiej marki Lexus – najwięcej rejestracji dotyczy modeli NX, RX i UX.

Przy podejmowaniu decyzji o wyborze samochodu klasy premium warto wziąć również pod uwagę kolejne w rankingu marki – są to: Tesla, Porsche, Mini, Land Rover i Alfa Romeo.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*