Praca za granicą – poznaj swoje szanse i wyzwania

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Praca za granicą – poznaj swoje szanse i wyzwania

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Atrakcyjnym wyborem dla Polaków, którzy chcą rozwijać się zawodowo, przy okazji zarabiając w Euro, jest praca za granicą. Kraje europejskie oferują nam szerokie spektrum możliwości zawodowych. W Szwecji można liczyć na zatrudnienie w wielu miejscach, od luksusowych kurortów po urokliwe, lokalne restauracje. Z kolei w Niemczech znajdują się prężnie działające firmy budowlane oraz nowoczesne przedsiębiorstwa rolnicze i transportowe. To jednak nie wszystkie możliwości pracy za granicą.

Dowiedz się, na co się zdecydować, żeby wyjazd do pracy za granicą przyniósł Ci szereg korzyści!

Jakie szanse do rozwoju daje Ci praca za granicą?

Praca za granicą jest często wybierana ze względu na możliwości wyższych zarobków w porównaniu do polskich standardów. Dodatkowo oferuje niepowtarzalną okazję do rozwoju na wielu płaszczyznach. Oto, co zyskasz, kiedy zdecydujesz się na wyjazd!

 • Lepsza znajomość języków obcych. Porozumiewanie się w pracy po angielsku czy niemiecku to doskonała okazja do ćwiczenia mówienia i słuchania. Praca za granicą pozwoli Ci ulepszyć swoje umiejętności.
 • Poznanie nowych kultur i ciekawych miejsc. Podczas pracy w atrakcyjnej turystycznie lokalizacji, zyskasz możliwość zwiedzania pięknej okolicy w czasie wolnym. Praca za granicą to idealne połączenie zarabiania z podróżowaniem.
 • Rozwój osobisty. Przystosowanie się do życia i pracy w nowym kraju wymaga elastyczności, adaptacji i umiejętności rozwiązywania problemów, co przyczynia się do rozwoju osobistego. Dzięki nowym doświadczeniom można nie tylko zdobyć ważne wspomnienia, ale również nauczyć się nowych rzeczy.
 • Rozbudowanie swojej sieci kontaktów. Praca za granicą umożliwia nawiązywanie nowych znajomości, co może otworzyć drzwi do przyszłych ścieżek kariery.
 • Ważny wpis do życiorysu. Międzynarodowe doświadczenie jest często wysoko cenione przez pracodawców. Podjęcie wyzwania, takiego jak praca za granicą, świadczy o otwartości i ciekawości świata.

Z jakimi wyzwaniami wiąże się praca za granicą?

Wiele możliwości, jakie otwiera przed Polakami praca za granicą, przyczynia się do tego, że coraz więcej rodaków decyduje się na wyjazd. Jednak przez osobami, które chcą podjąć pracę za granicą, stoją również wyzwania. Dotyczą one w głównej mierze bariery językowej, dokonywania formalności i zakwaterowania.

Wyjazd do pracy za granicę - WorkServ

Czy praca za granicą wymaga znajomości języka?

Bariera językowa może stanowić problem, nie zawsze jednak znajomość języka jest wymagana. Jeżeli znajdziesz oferty pracy za granica bez znajomości języka, zyskasz idealną szansę na rozwój i uczenie się słownictwa związanego z branżą.

 • Jeżeli interesuje Cię praca za granicą w Szwecji, weź pod uwagę, że często pojawiającym się wymogiem jest angielski w stopniu komunikatywnym.
 • Kiedy chcesz wyjechać do Niemiec, przyda Ci się znajomość języka niemieckiego bądź angielskiego.

Niestety, nawet osoby, które znają język mogą mieć trudności ze zrozumieniem umów czy dopełnieniem formalności. Rozwiązaniem jest skorzystanie z usług agencji pracy, która przedstawia pracownikom umowę w języku polskim i pomaga w dokonywaniu formalności.

Jak znaleźć zakwaterowanie szukając pracy za granicą?

Znalezienie zakwaterowania bywa sporym wyzwaniem, ale istnieje kilka rozwiązań, które Ci w tym pomogą. Możesz skorzystać z portali ogłoszeniowych i wyszukać lokum w wybranej lokalizacji. Dobrym pomysłem będzie też przejrzenie z grup tematycznych oraz forów internetowych, na których użytkownicy dzielą się poradami. Lokalne agencje nieruchomości także są pomocne. Jeżeli masz znajomych, którzy już wyjeżdżali za granicę, zapytaj ich, z jakiego zakwaterowania korzystali.

Praca za granicą jest znacznie mniej stresująca, jeśli wyjeżdżasz z agencją pracy. Najlepsze z nich oferują bezpłatne zakwaterowanie na miejscu, dlatego nie będziesz musiał się niczym martwić.

Praca za granicą - WorkServ

Praca za granicą – zalety korzystania z pomocy agencji

Wyjazd do obcego kraju jest stresujący, zwłaszcza za pierwszym razem. Osoby, które nie są pewne co do formalności i wymogów, a także chcą zaoszczędzić czas i zyskać gotową, dopasowaną ofertę, mogą skierować się do agencji. Praca za granicą przez agencję jest opłacalna też dla doświadczonych specjalistów.

Jakie korzyści daje praca za granicą za pośrednictwem agencji?

 • Stałe wsparcie polskich koordynatorów, którzy podpowiedzą, jak dopilnować wszystkich formalności a także będą służyć pomocą podczas twojego pobytu w innym kraju.
 • Atrakcyjne warunki współpracy, takie jak możliwość uzyskania zaliczek, premii czy zwrotu kosztów przejazdu.
 • Zatrudnienie w zaufanej firmie, która cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami i doświadczeniem.
 • Oszczędność czasu, dzięki szybkiej i nieskomplikowanej rekrutacji online.
 • Możliwość stałej współpracy.

Jak widzisz, praca za granicą stawia przed kandydatami wyzwania, ale daje też ogrom szans. Wyjazd do krajów europejskich, jak Niemcy czy Szwecja, to doskonała okazja do rozwoju i zarabiania atrakcyjnej pensji w Euro. Nie zwlekaj i zapoznaj się z ogłoszeniami renomowanej agencji pracy za granicą WorkServ, która od lat pomaga polakom znajdować zatrudnienie.

WorkServ praca w Europie

 

Zdjęcia: materiał Partnera


 

 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*