Ceny używanych aut poszybują w górę

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Ceny używanych aut poszybują w górę

Wywołująca światowy kryzys pandemia COVID-19 uderzyła także w motoryzacyjny rynek wtórny. Zdaniem właściciela największego komisu samochodowego w Warszawie, od teraz ceny samochodów używanych będą systematycznie rosnąć – to na pewno odbije się czkawką wielu miłośnikom czterech kółek.  

Punkt krytyczny

Na łamach serwisu motoryzacyjnego autokult.pl, właściciel komisu Eurosamochody – Piotr Podstawka przedstawił swój punkt widzenia na obecną sytuację ekonomiczną.

Jak przekonuje, najgorszy w skutkach był miesięczny przestój, kiedy to wprowadzono obostrzenia rządowe. Na szczęście, dość szybko nastąpiła poprawa i klienci mogli wrócić na place komisów. Choć sytuacja nie jest już krytyczna, to z całą pewnością nie można powiedzieć, że jest dobrze. Zwłaszcza, że wraz z jesienią najprawdopodobniej czeka nas kolejna fala epidemiologiczna.

Prognoza na kolejne lata

Na tę chwilę obserwujemy […] wzrost cen aut używanych. Oprócz czasowego zamrożenia gospodarki teraz dochodzi jeszcze osłabienie złotówki, co wpłynie na ceny aut ściąganych z zachodu.

stwierdził właściciel komisu.


Ekspert przewiduje nadejście ciężkich czasów dla rynku motoryzacyjnego. Nie zapowiada się jednak, aby sytuacja mogła wrócić na wcześniejsze tory w najbliższym czasie.

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*