Kubica odrzucił lukratywne oferty w pogoni za wyzwaniami

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Kubica odrzucił lukratywne oferty w pogoni za wyzwaniami

Wszyscy znamy historię nieszczęśliwego wypadku, który wywrócił do góry nogami życie zawodowe polskiego kierowcy. Jak się okazuje, Kubica się nie poddaje i szuka wyzwań, które pozwolą mu się rozwijać. W ostatnim czasie miał z tego względu odrzucić atrakcyjne oferty.

Pomimo upływu czasu i długotrwałej rehabilitacji, Robert Kubica prawdopodobnie nigdy nie będzie w stanie odzyskać sprawność sprzed wydarzeń z Ronde di Andora. Warto przypomnieć, że z powodu wypadku, Polak musiał przejść ponad 40 operacji.

Jak sam przyznaje w rozmowie z „Autocar”, życie kierowcy, ku jego zadowoleniu, bardzo się zmieniło od tamtego czasu. Przyznaje, że dzięki trudniejszym chwilom zaczął doceniać mniejsze rzeczy. Żelazna wola zawodnika sprawiła, że powrócił do ścigania. Już w ten piątek ponownie wyjedzie na tor i weźmie udział w pierwszym treningu Formuły 1 przed Grand Prix Styrii.

Kubica odniósł sie do także do krytyki, którą otrzymał po dołączeniu do serii DTM, w której nie miał żadnego doświadczenia. Jak przekonuje, mógłby mieć łatwiejsze życie, które nie dostarczyłoby tak potrzebnej stymulacji, jednak nie jest to droga, którą chce pójść.

(Fot. materiały prasowe Alfa Romeo Racing Orlen)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*