Policja wstrzymała badania alkomatem. Powodem koronawirus.

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Policja wstrzymała badania alkomatem. Powodem koronawirus.

Na terenie całej Polski można spotkać się z niecodzienną sytuacją. Idąc na najbliższy komisariat Policji w celu sprawdzenia obecności alkoholu we krwi, spotkamy się z odmową dyżurujących policjantów.

Umiesz liczyć? Licz na siebie!

Wszystko za sprawą koronawirusa. Policja nie ma obowiązku udostępniania alkomatu osobie, która o to prosi. W gwoli ścisłości – policja nigdy nie miała takiego obowiązku, jednak zazwyczaj nie stanowiło to większego problemu. Jednorazowych ustników na komendach nie brakuje.

Nie da się ukryć jednak, że udostępnienie automatu ma świetny charakter prewencyjny. Kierowca dowiedziawszy się, że w jego organizmie nadal jest obecny alkohol – nie wsiądzie za kółko.

Nie przekonuje to jednak policjantów, którzy wykręcają się przyczynami epidemiologicznymi. Bowiem, wiadome jest, że przy zachowaniu zasad ostrożności, potencjalne ryzyko jest znikome.

Jak więc wybrnąć z tej trudnej sytuacji? Jednym rozwiązaniem są alkomaty podręczne, jednak ich dokładność stoi pod znakiem zapytania. Nawet wtedy, gdy na takie urządzenie wydamy kilkaset złotych. Drugim rozwiązaniem jest bez wątpienia kalkulator trzeźwości. Pomimo kuriozalnej nazwy, efekty tego rozwiązania mogą być zaskakujące. Owe kalkulatory pozwalają oszacować moment, w którym możemy zasiąść za kółkiem.

(fot. pexels.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*