Trzy promile we krwi! Kierujący został zatrzymany przez mundurowego po służbie

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Trzy promile we krwi! Kierujący został zatrzymany przez mundurowego po służbie

Zielonogórski policjant pracujący w wydziale konwojowym dba o bezpieczeństwo cywilów również po służbie. Poruszając się po jednej z głównych ulic Zielonej Góry zauważył nietrzeźwego kierowcę, którego następnie zatrzymał. Wynik badania alkomatem był zatrważający…

Sierżant sztabowy Krystian Kotlarz około godziny 16:00 jechał ze swoją rodziną ulicą Wrocławską. Dzięki swojej ponad przeciętnej spostrzegawczości, zauważył mężczyznę niebezpiecznie poruszającego się samochodem marki Volvo po przeciwnym pasie ruchu. Kierując co chwilę naprzemiennie zwalniał i przyspieszał, zmieniał pas ruchu lub zajeżdżał drogę innym uczestnikom ruchu drogowego.

Policjant postanowił przystąpić do działania i pojechał za Volvo. Kierujący pojazdem zjechał na parking przy lokalnym markecie, gdzie zatrzymanie było kwestią formalności. Mundurowy wyskoczył z pojazdu, przedstawił się i poprosił o przekazanie kluczyków. Zauważywszy, że zatrzymujący go kierowca jest funkcjonariuszem, nietrzeźwy mężczyzna próbował przekupić mundurowego.

Po przybyciu patrolu we wskazane miejsce, okazało się, że 48-letni kierowca może pochwalić się sądowym zakazem prowadzenia pojazdów z tytułu kierowania w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna stanie przed sądem.

(Fot. Policja)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*