Początek rewolucji – BMW iX xDrive40 i xDrive50!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Początek rewolucji – BMW iX xDrive40 i xDrive50!

Bawarski koncern rzuca rękawice konkurencyjnym gigantom. Najnowsza seria BMW stanie się ucieleśnieniem przełomowego designu, luksusu oraz nowatorskich rozwiązań z zakresu jazdy autonomicznej!

Seria iX to kolejny technologiczny flagowiec marki, który znajduje się obecnie w ostatniej fazie procesu przygotowań do masowej produkcji. Modele xDrive40 oraz xDrive50 trafią do salonów już pod koniec 2021 roku!

Technologia napędza postęp, którego potrzebujemy, aby stawić czoło nawet największym wyzwaniom. Dotyczy to w szczególności ochrony klimatu.

przekonuje Oliver Zipse, prezes zarządu BMW AG

Znamy już oficjalną specyfikacje techniczną najnowszych produkcji bawarskiego koncernu. Samochody zostaną wyposażone w dwa silniki – po jednym na każdą oś. xDrive40 wygeneruje moc rzędu 300 koni mechanicznych i osiągnie setkę w zaledwie sześć sekund. Bliźniak, xDrive50, poprawi ten wynik aż o sekundę za sprawą mocniejszej jednostki napędowej o mocy 500 koni mechanicznych.

Pod względem zasięgu, modele przejadą odpowiednio 400 i 600 kilometrów na jednym ładowaniu. Równie dobrze prezentuje się przewidywany czas ładowania baterii – wystarczy zaledwie 40 minut, by przywrócić 80% baterii.

(Fot. materiały prasowe BMWGroup)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*