Dofinansowanie do zakupu samochodu elektrycznego – o czym warto wiedzieć?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Dofinansowanie do zakupu samochodu elektrycznego – o czym warto wiedzieć?

Popularność samochodów elektrycznych wzrasta każdego roku. Już w 2022 r., zanotowano wynik o 40% przewyższający ubiegłe lata. Wszystko za sprawą dofinansowań, z których możemy skorzystać. Sprawdź, na czym polegają.

Program „Mój Elektryk”

W 2021 roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił program „Mój Elektryk”. Już we wrześniu ubiegłego roku zanotowano ponad 7 000 samochodów zakupionych w ramach wspomnianego dofinansowania.

Otrzymanie dopłaty do zakupu samochodu jest możliwe tylko w przypadku aut elektrycznych należących do kategorii M1. Próg cenowy, do którego można ubiegać się o dopłatę to 225 tys. zł. Wówczas kwota wsparcia wynosi 18,75 tys. zł. Co ważne, kwota dofinansowania jest stała – nie zmienia się w zależności od wartości kupowanego samochodu. Warto również pamiętać, że jest to limit dotyczący obywateli, którzy nie posiadają Karty Dużej Rodziny. Właściciele karty otrzymują wsparcie w wysokości 27 tys. zł. oraz są zwolnieni z zapisu dotyczącego maksymalnej wartości pojazdu, przy której można ubiegać się o dofinansowanie.

Aby złożyć wniosek, wystarczy skorzystać z „Generatora wniosków o dofinansowanie GWD”. Gotowy dokument podpisujemy za pomocą Profilu Zaufanego. O dopłaty mogą ubiegać się zarówno osoby prywatne, jak i firmy.

Zdjęcie główne: CHUTTERSNAP/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*