Nowe BMW X7 – co wiemy o tym luksusowym aucie?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Nowe BMW X7 – co wiemy o tym luksusowym aucie?

Uwielbiasz luksusowe samochody? W takim razie prawdopodobnie nowe BMW X7 będzie właśnie dla Ciebie. Marka postawiła przede wszystkim na niebanalny wygląd oraz wysokie osiągi. We wnętrzu z kolei czekają udogodnienia dla miłośników komfortu.

Gigantyczne wymiary – czy to pojazd dla każdego?

BMW X7 to bez dwóch zdań potężna bestia, która mierzy dokładnie 515,1 centymetra długości. To jednak nie wszystko, imponujący jest także rozstaw osi wynoszący 310,5 centymetra, a wysokość tego SUV-a to 180,5 centymetra. W kabinie tego pojazdu spokojnie można by było zmieścić duże AGD, a nawet podstawowe elementy wyposażenia pomieszczeń. Nie mamy tutaj niestety do czynienia ze zgrabną formą i samochodem idealnym do miejskiej dżungli, choć bez dwóch zdań technologie, jakimi został naszpikowany X7, pomagają podczas jazdy w takich warunkach. 

Na masce i zderzaku modelu pojawiły się największe do tej pory nerki, choć nie robią takiego wrażenia, jak w przypadku mniejszych modeli BMW. Przód bez dwóch zdań budzi respekt, ale w przypadku tylnej części pojazdu również możemy zauważyć naprawdę wiele detali, które wskazują na fakt, że jest to auto luksusowe; głównym jest chromowana listwa przechodząca pomiędzy tylnymi reflektorami.

BMW X7 naszpikowany nowoczesnymi technologiami

Nowy, obszerny wyświetlacz integrujący dwa ekrany, ogromne i liczne głośniki marki Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound o mocy ogólnej 1500W czy wyświetlacze Full HD z funkcją Blu Ray, portami USB oraz HDMI to bez dwóch zdań robiące wrażenie technologie zastosowane w tym modelu. Jednak to nie wszystko, SUV ten jest niezwykle bezpieczny, a to za sprawą systemów asystenckich. 

Pierwszym z nich jest układ ostrzegania przed kolizją czołową z wykrywaniem pojazdów jadących z naprzeciwka nawet podczas skrętu w lewo. System wykrywa rowerzystów oraz pieszych w trakcie skrętu w prawo. Co ważne, takie udogodnienia dostępne są już w standardzie. Co więcej? Między innymi regulacja przebiegu trasy, aktywne prowadzenie do celu czy rozpoznawanie sygnalizacji świetlnej. Nie da się ukryć, że ten potężny SUV może uciągnąć naprawdę sporą masę, konstruktorzy o tym pomyśleli i dodali asystenta jazdy z przyczepą oraz asystenta manewrowania. 

Trzy rzędy siedzeń – auto dla rodzin i nie tylko

Wielka kabina i ogromne nadwozie pozwoliły umieścić w pojeździe trzy rzędy siedzeń. Co ważne, producent zapewnia, że takiego komfortu nawet w przypadku trzeciego rzędu nie zaznacie w żadnym innym samochodzie osobowym. Standardem jest 7 miejsc, ale na indywidualne zamówienie BMW umożliwia zakup wersji z 6 miejscami, gdzie drugi rząd to dwa osobne fotele. Na fanów rozrywki w trakcie jazdy czekają dwa wyświetlacze znajdujące się pod zagłówkami fotela kierowcy i pasażera. Dlatego też na przykład dzieci w drugim rzędzie mogą swobodnie oglądać kreskówki, co pozwoli Wam podróżować w pełnym spokoju.

Skóra w standardzie – o tym warto wspomnieć!

Na koniec należy zaznaczyć, że w standardowej wersji BMW X7 znajduje się skóra Vernasca. Nie musisz więc za to dopłacać, a to bez dwóch zdań kusząca propozycja. Co ciekawe, możesz wybierać spośród pięciu różnych kolorów tego materiału. Dla osób, które zdecydują się na opcjonalną tapicerkę BMW Individual ze skóry Merino, również czeka taki sam wybór. Fotele mogą być podgrzewane oraz wentylowane, nie zabrakło także funkcji masażu.

Zdj. główne: Pablo Martinez/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*