Nowy Volkswagen Amarok – pick-up klasy premium!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Nowy Volkswagen Amarok – pick-up klasy premium!

Pick-up, który zaskakuje designem, osiągami i bez dwóch zdań trwałością wykonania, czyli nowy Volkswagen Amarok. Pojazd klasy premium będzie dostępny w sprzedaży jeszcze w tym roku. Wstępne szkice projektowe wskazują, że będzie to jeden z najchętniej wybieranych samochodów tego segmentu. Co warto o nim wiedzieć?

Amarok dla kobiet i mężczyzn

Pick-up to bez dwóch zdań samochód, który może kojarzyć nam się z mężczyznami. Jednak, jak się okazuje, Volkswagen wpadł na pomysł, aby stworzyć nieco bardziej romantyczny samochód, idealnie komponujący się z kobietą za kierownicą. Stąd wyjątkowy design nowego Amaroka, który przykuje uwagę obu płci. Warto podkreślić, że według zapowiedzi będzie to samochód terenowy, ale jednocześnie bardzo wszechstronny, którym z powodzeniem będzie można jeździć w nieco dłuższe trasy. Według konstruktorów to pick-up klasy premium, a więc, jak możemy się spodziewać, w jego wnętrzu znajdzie się wiele udogodnień, które podniosą komfort jazdy. 

Wyposażenie bogatsze od tego w SUV-ach

Warto wspomnieć o bogatym wyposażeniu Amaroka – czeka na nas całkowicie nowy wygląd zewnętrzny, ale również wewnętrzny pojazdu. Dzięki temu nie będzie jedynie narzędziem pracy, ale pełnoprawnym pojazdem rodzinnym. W nowej generacji Amarok będzie miał znacznie więcej systemów wspomagania kierownicy i łączności. Co więcej, zostanie wyposażony w innowacje, które wcześniej nie były dostępne w tej klasie samochodów. Na desce rozdzielczej pojawią się cyfrowe zegary, a na środku wielki, 8-calowy wyświetlacz. W bogatszych wersjach wyświetlacz ten osiągnie nawet 12 cali. 

W nowym Amaroku postawiono na system nagłośnienia marki Harman Kardon. Deska rozdzielcza zostanie wykończona skórą z wyjątkowymi, kontrastującymi przeszyciami. Ergonomiczne, elektrycznie regulowane w wielu płaszczyznach fotele to kolejny element, który zwiększy komfort prowadzenia pojazdu. Wciąż to tylko kilka najważniejszych cech nowego Amaroka, jeśli chodzi o wnętrze!

Poznaj wymiary nowego Amaroka

Nowy Amarok jest o 96 milimetrów dłuższy od swojego poprzednika i mierzy dokładnie 5350 milimetrów. Rozstaw osi również jest większy, wynosi 3270 milimetrów. Dzięki temu szczególnie pasażerowie na tylnym siedzeniu mogą liczyć na dużo więcej miejsca. To jednak wciąż nie koniec, bo głębokość brodzenia także wzrosła o całe 300 milimetrów z 500 milimetrów do 800 milimetrów. Wszystko to powoduje, że nie tylko nowy Amarok będzie wygodniejszy, ale również zdecydowanie lepiej będzie radził sobie w terenie. Warto tutaj zaznaczyć, że na większości rynków już w podstawowej wersji każdy nabywca będzie mógł liczyć na napęd na cztery koła.

Pojemny i ładowny – najważniejsze cechy pick-upa

Tak jak w poprzedniku, nowy Amarok w skrzyni ładunkowej będzie miał wystarczająco dużo miejsca, aby spokojnie umieścić tam w poprzek pełnowymiarową europaletę. Co ciekawe, w wersji z małą kabiną, zmieszczą się nawet dwie europalety. Ładunek bez problemów zabezpieczysz za pomocą punktów mocujących w skrzyni ładunkowej. Maksymalna ładowność Amaroka wzrosła w porównaniu do poprzednika i wynosi teraz 1,16 tony. Nie zabrakło elektrycznie otwieranej i zamykanej rolety. Nowy model będzie wyposażony w jedną z pięciu dostępnych turbodoładowanych jednostek napędowych. Najmocniejsza będzie mieć dokładnie 302 konie mechaniczne.

Zdj. główne: Julian Hochgesang/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*