VW E-Crafter będzie produkowany w Polsce

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
VW E-Crafter będzie produkowany w Polsce

W podpoznańskiej Wrześni będzie odbywała się elektryfikacja Volkswagena Craftera. Po dwóch latach od rozpoczęcia współpracy zostaje przeniesiona z niemieckiego Hannoveru.

Crafter będzie drugim masowo produkowanym samochodem elektrycznym w Polsce – pierwszeństwo przypadło dla modelu Man e TGE również produkowanego we Wrześni. W 2020 roku wielkopolska fabryka ma wyprodukować 2000 bezemisyjnych aut, wśród których będzie 1200 Crafterów. W kolejnych latach liczba ta ma wzrosnąć nawet o 200 sztuk. Jak uzasadnił zmiany Wojciech Drzewiecki z Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar: ‘’Przeniesienie procesu elektryfikacyjnego do miejsca, w którym produkuje się dany model, to naturalna kolej rzeczy. Można się jednak cieszyć, że koronawirus nie spowodował wstrzymania tych działań. Dziś każda nowa inwestycja w sektorze motoryzacyjnym jest na wagę złota. Pamiętajmy też, że obecna sytuacja zaostrza rywalizację między poszczególnymi fabrykami nawet tymi działającymi w ramach jednego koncernu. To, że Volkswagen przenosi tu kolejne elementy, świadczy o mocnej pozycji polskiego oddziału’’.

Pomimo epidemii, Volkswagen podtrzymuje swoje ambitne plany w zakresie elektromobilności. Do końca 2024 roku zainwestuje w technologie z nią związane 33 miliardy euro. Celem jest wprowadzenie do 2020 roku 75 w pełni elektrycznych modeli aut.

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*