Multivan T7 objęty akcją serwisową z powodu wysokiego ryzyka samozapłonu

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Multivan T7 objęty akcją serwisową z powodu wysokiego ryzyka samozapłonu

Jak podaje serwis automobilwoche.de, właściciele Volkswagena Multivana T7 masowo wzywani są do serwisu. Powodem jest poważna usterka poduszek powietrznych, która może spowodować samozapłon pojazdu.

Powodem akcji serwisowej mocowanie poduszek powietrznych

Serwis internetowy automobilwoche.de, powołując się na informacje przekazane przez Federalny Urząd Transportu Samochodowego (KBA) poinformował, że właściciele Volkswagena Multivana T7, produkowanego w latach od 2020 do 2022 muszą udać się do autoryzowanego serwisu, gdzie bezpłatnie usunięte zostaną usterki systemu poduszek powietrznych. Okazuje się, że niemiecki koncern podczas produkcji tego modelu niepoprawnie montował poduszki chroniące głowę podczas wypadku.

Usterka może spowodować samozapłon

Poza ryzykiem zwiększonych obrażeń podczas potencjalnego wypadku, usterka w skrajnych przypadkach może spowodować awarię wiązki elektrycznej, która z kolei prowadzić może do samozapłonu pojazdu. Urząd KBA nie odnotował tego typu przypadków, jednak nie wyklucza, że źle umiejscowione zaciski mocujące poduszki powietrzne chroniące głowę podczas wypadku mogą właśnie spowodować pożar. Jeśli jesteś właścicielem Volkswagena Multivana T7, to z całą pewnością niebawem zostaniesz poproszony o to, aby podjechać do ASO, gdzie usterka zostanie bezpłatnie usunięta. 

Do tej pory w Niemczech do serwisów wezwano ponad 4000 właścicieli Volkswagena Multivana T7. Polski oddział firmy nie odniósł się jeszcze do całej sytuacji. Milczy również Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Nie wiadomo więc, czy Volkswagen Polska zgłosił akcję serwisową do UOKiK.

Zdjęcie główne: Karen Radley Volkswagen/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*