Renault Arkana trafi na rynek europejski już w 2021 roku

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Renault Arkana trafi na rynek europejski już w 2021 roku

Renault Arkana to nowy SUV od francuskiego koncernu charakteryzujący się atrakcyjną stylizacją ze ściętym tyłem. Choć sprzedawany jest w Rosji od lipca 2019 roku, to na rynek zachodnio-europejski trafi dopiero w pierwszej połowie 2021 roku.

Dlaczego Rosja?

Gdy francuski koncern motoryzacyjny postanowił wypuścić wyłącznie na rynek rosyjski Renault Arkana, zachodziliśmy w głowę dlaczego Francuzi podjeli taki krok.

Renault Arkana, będący odpowiednikiem koreańskiego Samsunga XM3, jest przecież jednym z reprezentantów popularnego w Europie segmentu, nie wspominając już o atrakcyjnej cenie. Nie ma lepszego przepisu na sukces.

Najwidoczniej Renault również zauważył swój błąd – lepiej późno niż wcale. Dlatego też, model Arkana będzie dostępny w całej Europie w pierwszej połowie roku 2021.

Co ciekawe, Europejski model będzie zelektryfikowany – silniki TCe140 i TCe160 otrzymają wsparcie tzw. miękkich hybryd. Poza tym, spodziewać możemy się pełnej hybrydy E-Tech opartej na benzynowej jednostce o pojemności 1,6 litra.

(fot. group.renault.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*