Czy to koniec targów w Genewie? Smutne informacje dla fanów motoryzacji

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Czy to koniec targów w Genewie? Smutne informacje dla fanów motoryzacji

Organizatorzy największych targów motoryzacyjnych w Europie podali, że w 2021 roku impreza się nie odbędzie. Podobną decyzję już dawno zatwierdzono w stosunku do edycji w 2020 roku. Czy genewskie targi wrócą do kalendarza w kolejnych latach?

Geneva Motor Show 2020 została odwołana „za pięć dwunasta”. Ta informacja nie była jednak szokiem, bo pandemia zamknęła drzwi na wszelkie wydarzenia – nie tylko motoryzacyjne. Błyskawiczna decyzja dotycząca Motor Show 2021 jest już jednak szokiem dla fanów.

Powodem takiego stanu rzeczy nie jest jednak obawa przed pandemią, a kwestie finansowe. Organizatorzy nie spięli budżetu i planują wydarzenie w 2022 roku. Ta edycja jednak też stoi pod znakiem zapytania, bo szwajcarski rząd miał przekazać 11 milionów franków na rzecz organizacji, ale tylko w przypadku dopięcia budżetu na rok 2021.

Może się więc okazać, że Geneva Motor Show przejdzie do historii. Nawet jeżeli czarny scenariusz się jednak nie spełni, to nie oczekujmy już imprezy organizowanej z tak wielkim rozmachem jak dotychczas…

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*