Konferencje motoryzacyjne online w 2021 – na co możemy czekać?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Konferencje motoryzacyjne online w 2021 – na co możemy czekać?

Nowa rzeczywistość, nowe wyzwania. Tak można by w skrócie podsumować ostatni rok. Wiele branż znalazło się w trudnej sytuacji, z którą musiały się, tak czy inaczej oswoić. Dokładnie taki sam los spotkał branżę motoryzacyjną, tak bardzo cenioną i cieszącą się powszechną popularnością. Na jakie konferencje motoryzacyjne online możemy czekać w 2021 roku?

Pandemia – jak wpłynęła na organizację targów motoryzacyjnych?

Premiery, konferencje, targi… Wiele wydarzeń odwołanych, inne przeniesione do ‘sieci’… Sytuacja epidemiologiczna, z jaką musimy się zmierzać od końca 2019 roku, niewątpliwie wpłynęła na organizację wielu targów motoryzacyjnych. Wystawcy musieli dostosować się do panujących warunków i przenieść się do sieci, jednocześnie redefiniując pojęcie targów motoryzacyjnych jako takich. Z niecierpliwością więc wszyscy wyczekujemy na to, co przyniesie nowy nadchodzący rok, a wraz z nim konferencje motoryzacyjne, których w roku 2021 możemy spodziewać się raczej głównie online. 

Wyzwania dla przemysłu motoryzacyjnego w dobie rosnących cen surowców i kosztów logistyki

Tak brzmi nazwa konferencji organizowanej przez Polską Grupę Motoryzacyjną, skierowanej głównie do producentów części samochodowych, kadry zarządzającej zakładami produkcyjnymi oraz do osób odpowiedzialnych za obszary zakupów, logistyki i finansów. Wydarzenie odbyć się ma już 3 marca, a udział w nim jest całkowicie bezpłatny. Wystarczy jedynie zarejestrować się na odpowiednio przygotowanej przez organizatorów stronie. Formularz znajduje się pod tym linkiem. PGM przygotowało spotkania z ekspertami, którzy postarają się o odpowiedź na nurtujące pytania o koszty, straty, czy import surowców z Azji, oraz przedstawią najnowsze trendy mające przełożenie na przemysł motoryzacyjny w Polsce. Spotkanie trwać będzie nieco ponad trzy godziny, a cały jego program dostępny w internecie.  Trzeba przyznać, że wydarzeń online w Polsce obecnie jest znacznie mniej, niż wielu z nas zapewne się spodziewało, dlatego tym bardziej warto skorzystać.

Commercial Micromobility Conference: Europe

Co prawda konferencja organizowana przez zagraniczny podmiot, ale zapowiadająca się niezwykle ciekawie! Cykl konferencji zdalnych o nieco innym temacie, dotyczącym ‘lżejszych’ środków transportu odbywa się osobno dla każdego z kontynentów! Dla nas i całej Europy zaplanowana jest ona na 23 kwietnia i jest całkiem bezpłatna. ‘Mikromobilność’ w ostatnim czasie stała się bardzo popularna, podbijając ulice i drogi na całym świecie. Skąd wynika sukces elektrycznych skuterów czy hulajnóg miejskich, albo rowerów na krótsze wycieczki? Jakie powody do obaw stwarza to dla producentów samochodów? A może jest to właśnie duża szansa dla rynku motoryzacyjnego? Tematów i zapytań na pewno znajdzie się o wiele więcej, a samo wydarzenie przyciągnie rzeszę słuchaczy. Formularz rejestracyjny znajduje się pod tym linkiem.

Future mobility Europe

Zdecydowanie jedno z ciekawszych i większych wydarzeń tegorocznych w świecie motoryzacyjnym online. Konferencja, a raczej panel konferencyjny zaplanowany jest na 13-14 lipca, a już teraz na stronie futuremobilityeurope.automotiveworld.com trwa oficjalne odliczanie. Tam też do nabycia są bilety, bezpłatne dla producentów samochodowych i członków Automotive World. A jakich tematów możemy się spodziewać? Na pewno sporo uwagi zostanie poświęconej zarówno samochodom z automatyczną skrzynią biegów, jak i przyszłości pojazdów elektrycznych. Eksperci z całego świata postarają się nakreślić kierunek przyszłości całej motoryzacji oraz opowiedzieć jak dzielić się i wykorzystywać wiedzę motoryzacyjną w naszych regionach życia.

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*