Prawo jazdy. Zmiana przepisów w 2021 roku?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Prawo jazdy. Zmiana przepisów w 2021 roku?

Polskie media dotarły do doniesień odnośnie planowanych zmian w ustawodawstwie. Jedna z nich dotyczy utraty uprawnień dopiero po przekroczeniu 280 km/h na autostradach.

Wspomniane poprawki mają dotyczyć bezwzględnego pierwszeństwa dla pieszych przed odpowiednio oznakowanym przejściem, czy też utraty uprawnień po przekroczeniu obowiązującego ograniczenia o ponad 50 km/h. Według planów, zmiany te miały wejść w życie z dniem 1 lipca, jednak z powodu wniesionych uwag termin ten przestał obowiązywać.

Odwołania dotyczyły wprowadzenia przepisu „+100%”, który miałby dotyczyć odebrania prawa jazdy po dwukrotnym przekroczeniu ograniczenia obowiązującego na danym odcinku. W praktyce oznaczałoby to, że utrata uprawnień groziłaby po przekroczeniu 180 km/h na drogach publicznych i 280 km/h na autostradach.

Prace nad zmianami w prawie o ruchu drogowym wciąż trwają.

(By Yoichi R. (Yoichi Robert) Okamoto, 1915-1985, Photographer (NARA record: 2987665) – U.S. National Archives and Records Administration, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17090805)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*