Ile będzie kosztowała Tesla z polskiego salonu? Sprawdzamy

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Ile będzie kosztowała Tesla z polskiego salonu? Sprawdzamy

Najpopularniejszy producent samochodów elektrycznych na świecie ogłosił, że otwiera salon w Polsce. Salon (i specjalna sekcja na stronie internetowej) dołączą do prowadzonego w Warszawie serwisu technicznego. A jaki będzie koszt nowych aut od amerykańskiego producenta?

Elon Must od kilku lat sprzedawał elektryczne auta Polakom, ale te pochodziły głównie z salonu w Berlinie, albo z tzw. drugiej ręki. Od teraz będziemy mogli sami zamówić Teslę i wyjechać nią z polskiego salonu.

A ile trzeba za taką przyjemność zapłacić? Najtańsza Tesla model 3 to koszt prawie 196 000 złotych. Zasięg w tej wersji to prawie 410 kilometrów. Bardziej rozbudowany „Long range” to już 230 00 złotych, a najbardziej wypakowany „Performance” to 260 000 złotych. Drogo? Wszystko zależy od punktu widzenia.

Flagowy model S jest jednak dużo droższy. Nawet podstawowa, najmniej rozbudowana wersja o najniższym zasięgu kosztuje 360 000 złotych. Najdroższa „eSka” to już kwota rzędu 460 000 złotych.

Tesla udostępnia jeszcze model X, czyli crossovera ze stajni. Ceny tych modeli wahają się od 370 000 do 460 000 złotych. Zainteresowani?

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*