Jak wysłać paczkę za granicę?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak wysłać paczkę za granicę?

Artykuł sponsorowany

Międzynarodowe wysyłanie paczek to popularny precedens, zwłaszcza, że wiele globalnie działających firm ma swoje siedziby i hale produkcyjne tylko w jednym kraju. Również nadawanie przesyłek z Polski do różnych krajów Europy i całego świata występuje coraz częściej. Planujesz wysłać świąteczny prezent swojej rodzinie, mieszkającej za granicą? Poniżej znajdziesz krótki instruktaż, jak to zrobić. 

Przygotuj paczkę

Poprawne przygotowanie przesyłki jest kluczem do sukcesu – a w tym przypadku do otrzymania przez adresata wysyłanego przez Ciebie przedmiotu w nienaruszonym stanie. Przede wszystkim postaraj się jak najlepiej zabezpieczyć paczkę. Oczywiście, firmy kurierskie zazwyczaj dokładają wszelkich starań, aby przesyłkom nic się nie stało, warto jednak przygotować się na każdą okoliczność. W tym celu zaleca się umieszczać wysyłane przedmioty w kartonowych pudełkach (mogą one wytrzymać stosunkowo duże obciążenie, chronią przedmioty wewnątrz przed uszkodzeniami mechanicznymi, na przykład otarciami i są dość łatwe do transportu, przez co nie wyślizgują się z rąk. Dodatkowym zabezpieczeniem będzie umieszczenie wewnątrz folii bąbelkowej albo innego rodzaju wypełniacza, który zapobiegnie przesuwaniu się zawartości. Wysyłając szklane lub ceramiczne przedmioty pamiętaj o dodatkowym opisaniu paczki! Nie zapomnij również o poprawnie zapisanym adresie odbiorcy, a wysyłane przez Ciebie paczki do Francji – globkurier.pl i innych państw z pewnością dotrą bezpiecznie na miejsce.

Zbierz odpowiednie informacje

Jeśli zaangażujesz się w proces wysyłki paczki do Irlandii – globkurier.pl czy też innego, dowolnie wybranego przez Ciebie państwa, wszystko odbędzie się szybko i bezproblemowo. O zdobycie takich informacji powinieneś zadbać? Przede wszystkim sprawdź na stronie firmy kurierskiej, jaki jest czas dostawy. Bardzo często może on różnić się w zależności od wybranego środka transportu, choć zazwyczaj nie przekracza trzech dni roboczych. Co może go wydłużyć? Przede wszystkim dni ustawowo wolne od pracy w państwie, z którego lub do którego nadajesz przesyłkę, dlatego upewnij się, że wziąłeś je pod uwagę. W Polsce (i wielu innych krajach Europy) standardem są też wolne od pracy weekendy – z tego powodu zawsze przeliczaj czas dostawy na dni robocze, a nie dni tygodnia. Pomocną informacją dla Ciebie będzie również sprawdzenie cennika wysyłki oraz opinii o danej firmie kurierskiej w Internecie. W ten sposób wybierzesz usługę najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.

Wyślij przesyłkę

Po zebraniu odpowiednich informacji, proces wysyłania paczki będzie już bardzo prosty. Załóżmy że Twoja paczka do Szwecji – globkurier.pl (lub innego kraju) jest już gotowa, a Ty współpracujesz z globkurier.pl. Jedynym krokiem, który pozostał Ci do wykonania, będzie wypełnienie krótkiego formularza na stronie internetowej. Jakie informacje będziesz musiał w nim zawrzeć? Przede wszystkim wymiary i wagę paczki, miejsce odbioru paczki przez kuriera oraz docelowy adres. I to wszystko! Twoja paczka wyruszy w dniu, który wskażesz lub najszybciej, jak to możliwe.

Zdjęcie główne: pexels.com/Karolina Grabowska

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*