GDDKiA: kolejny odcinek S61 Via Baltica jeszcze dziś oddany do użytku

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
GDDKiA: kolejny odcinek S61 Via Baltica jeszcze dziś oddany do użytku

Jak informuje Generalna Dyrekcja, kolejne fragmenty międzynarodowego korytarza transportowego zostają oddane do użytku publicznego. Z ponad 311 kilometrów przyszłej Via Baltica, kierowcy mają już do dyspozycji blisko 130 kilometrów. Na dwa kolejne odcinki wjedziemy jeszcze pod koniec miesiąca.

Najpierw do użytku kierowców trafi węzeł Śniadowo-Łomża Południe. To 17-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej dwujezdniowej z dwoma pasami ruchu na każdej jezdni. Wykonana z betonu cementowego nawierzchnia zapewni wyższą odporność na koleinowanie, co jest szczególnie istotne dla ruchu cieżkiego.

W drugiej kolejności zostanie udostępniony węzeł Stawiski-Szczuczyn, na który składa się 18 kilometrów dwujezdniowej trasy o nawierzchni betonowej. Nowa trasa biegnie wzdłuż obecnej Drogi Krajowej numer 61.

W końcu, jeszcze przed końcem miesiąca, doczekamy się oddania 16-kilometrowego odcinka, który sprawi, że łącznie do dyspozycji kierowców trafią 44 kilometry trasy ekspresowej od węzła Kolno do końca obwodnicy Szczuczyna.

(Fot. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*