Mimo kryzysu Lamborghini notuje spore zyski. Do końca 2023 roku nie kupisz ich nowego auta!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Mimo kryzysu Lamborghini notuje spore zyski. Do końca 2023 roku nie kupisz ich nowego auta!

Pomimo wszechobecnego kryzysu gospodarczego, spowodowanego obecną sytuacją geopolityczną, marki premium oferujące samochody, notują spore zyski.

Włoska marka Lamborghini poinformowała właśnie, że pierwsza połowa 2022 roku była dla firmy rekordowa pod względem sprzedaży, a Klienci chcący kupić jeden z ich supersamochodów, muszą uzbroić się w sporą cierpliwość.

Marce Lamborghini nie jest straszny kryzys!

Wyniki finansowe marki Lamborghini są z całą pewnością więcej niż zadowalające. Tylko w pierwszym półroczy firma sprzedała aż 5090 swoich supersamochodów. Jest to wzrost rzędu prawie 5% w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego. Dyrektor generalny Automobili Lamborghini S.p.A, Stephan Winkelmann poinformował niedawno, że czas oczekiwania na nowe Lambo to obecnie ponad rok. I to tylko w przypadku, kiedy złożymy zamówienie właśnie teraz.

Już w styczniu Winkelmann informował, że wszystkie założone cele sprzedażowe na 2022 rok, zostały zrealizowane. Obecnie zamówienia pokrywają całą zdolność produkcyjną marki na przyszły rok. Co ciekawe, aż 60% obecnego obrotu pochodzi ze sprzedaży Lamborghini Ursus, samochodu klasy Super Sport Utility Vehicle.

Zdj. główne: Pixabay/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*