Grudniowe wydarzenia motoryzacyjne, których nie możesz przegapić

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Grudniowe wydarzenia motoryzacyjne, których nie możesz przegapić

Z powodu epidemii koronawirusa wiele imprez zostało odwołanych. Są jednak takie wydarzenia motoryzacyjne, które możesz w tym miesiącu zobaczyć. Sprawdź, co na Ciebie czeka w grudniu!

Koronawirus pokrzyżował plany wielu organizatorom największych imprez motoryzacyjnych. Przez problem pandemii nie odbędzie się między innymi Essen Motor Show, który zaczynałby się w listopadzie, a kończył 6 grudnia. Na szczęście nie wszystko zostało odwołane. Sprawdź listę najciekawszych wydarzeń motoryzacyjnych w grudniu na czele z Mistrzostwami Świata Superenduro!

Grudniowe wydarzenia motoryzacyjne

Przedstawimy i krótko opiszemy kilka najciekawszych pozycji, a te według nas mniej interesujące podamy w formie listy. Mimo pandemii tych mniejszych imprez wciąż jest bowiem sporo. Opisanie każdej nie ma więc sensu. Jeśli jesteś fanem sportów motorowych, uwielbiasz motoryzację, lub chciałbyś być zawodnikiem, czy uczestnikiem tych wydarzeń, sprawdź, co na Ciebie czeka!

Mistrzostwa Świata Superenduro w Łodzi

Zdecydowanie najważniejsza impreza grudnia. Odbędzie się dokładnie 12 grudnia, czyli w sobotę o godzinie 18:00. Właśnie wtedy Polska stanie się stolicą światowego SuperEnduro. Każdy z biorących udział zawodników będzie jeździł po niezwykle wymagającym torze zbudowanym z ponad 1000 metrów sześciennych ziemi, drewnianych bali, opon czy głazów. Czeka na Ciebie spora dawka adrenaliny, szybkość, zwroty akcji i niezapomniane przeżycia! Impreza odbywać się będzie w Atlas Arenie w Łodzi.

OldtimerBazar w Sosnowcu

Jeśli uwielbiasz stare samochody, ta impreza jest dla Ciebie. OldtimerBazar to jak sama nazwa wskazuje zlot najpiękniejszych oldtimerów, który ma miejsce kilka razy w roku w Sosnowcu i Wrocławiu. W grudniu, a dokładnie 6 grudnia będzie to Sosnowiec. Miejscem wydarzenia jest hala EXPO Silesia. Impreza zrzesza miłośników starych samochodów z całej Polski. Często „w tłumie” znaleźć możesz prawdziwe perełki. Na przykład model 190 SL marki Mercedes-Benz produkowany w latach 1955-1963 w nienaruszonym stanie!

Moto pasterka w Poznaniu

Dokładnie o północy 24 grudnia możesz udać się do Poznania na zlot pasjonatów BMW. Impreza zrzesza setki, często nawet tysiące właścicieli samochodów tej marki lub po prostu osób, które chcą pooglądać pojazdy. Bez względu na to, do jakiej grupy się zaliczasz, wybierz się na to wydarzenie, a nie pożałujesz. Czekają tam na Ciebie pojazdy z XXI wieku, fabryczne lub po tuningu, ale także starsze modele BMW, które wydają się najciekawszymi do obejrzenia, czy nawet podziwiania.

Rajd Barbórka w Warszawie

Jedna z najpopularniejszych imprez motoryzacyjnych w naszym kraju. Rajd składający się z kilku odcinków specjalnych i kilkunastu kilometrów oesowych. Uczestnikami są profesjonalni kierowcy, którzy doskonale znają trasę i możliwości pojazdów. Dzięki temu wyścig jest niezwykle emocjonujący i widowiskowy. W tym roku dokładnie 4-5 grudnia 2020 miała odbyć się 58 edycja rajdu. Niestety z powodu epidemii koronawirusa została odwołana. Wszystko wskazuje na to, że 58 edycja zostanie rozegrana dopiero w następnym roku. Wciąż jest to wydarzenie grudniowe, ale niestety dopiero przy okazji następnego grudnia.

Tor Modlin Rally Show

Pierwsza edycja wyścigu, w którym mogą wziąć udział zawodnicy z różnych dyscyplin motorowych. Udział może wziąć dokładnie 60 załóg (początkowo liczba ta miała być większa). Na uczestników czeka trasa o długości 36 kilometrów, a organizatorzy zapowiadają, że będzie jeszcze dłuższa! Dobra zabawa, rozmowy, szybkie samochody; wszystko to czeka na Ciebie! Organizatorem jest między innymi jedna z gwiazd polskiej sceny motorowej, czyli Leszek Kuzaj. Show rozpoczyna się 12 grudnia 2020 roku.

Lista pozostałych wydarzeń motoryzacyjnych

Oto kilka innych propozycji wydarzeń motorowych, jakie odbędą się w grudniu:

  • Rusocinowa Barbórka w Pomorskim – 5 i 6 grudnia 2020;
  • 7 runda kryterium Superoes w Przeźmierowie – 5 grudnia 2020;
  • Wrak Race Silesia w Gliwicach – 6 grudnia 2020;
  • Samochodowe Mistrzostwa Tychów – 6 grudnia 2020;
  • Superoes Wigilijny w Przeźmierowie – 12 grudnia 2020;
  • Mistrz Małej Finlandii 2020 w Gdowie – 12 grudnia 2020;
  • Lecimy Bokiem VIII dla Julki – Dream Work Style w Nieciesławicach – 31 grudnia 2020.

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*