Ford Transit Custom – co warto wiedzieć o tym aucie?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Ford Transit Custom – co warto wiedzieć o tym aucie?

Ford Transit Custom to bardzo wszechstronny dostawczak średniej klasy. Czym jednak przekonuje on tylu klientów?

Ford Transit Custom – krótka historia

Ford Transit posiada naprawdę gigantyczną historię, a przez wielu jest on uważany za pierwszego współczesnego dostawczaka w historii motoryzacji. Był on w pełni skierowany na europejski rynek, co zdecydowanie zaważyło na popularności tego pojazdu w latach 50. oraz 60. XX wieku. W kolejnych dekadach pierwotna popularność zdecydowanie zrobiła swoje, dzięki czemu aż po dziś dzień Transit w swoich najnowszych wcieleniach nadal znajduje się w czołówce najchętniej wybieranych pojazdów dostawczych w naszym rejonie świata.

Chęć rozbudowania gamy modelowej dostawczaków sprawił, że Ford przy okazji piątej generacji Transita rozdzielił samochód na wiele różnych podtypów. Jednym z nich był zaprezentowany w 2012 roku Ford Transit Custom. Do czego jednak przystosowany był ten samochód? Dostępny w wariantach furgon, van i pick-up, skoncentrowany był na wszelkich działaniach, zarówno dostawczych, jak i osobowych. Charakteryzował się jednak mniejszą pojemnością w porównaniu do klasycznego Transita, dlatego też był on korzystniejszą opcją dla osób, które niekoniecznie potrzebują aż tak ogromnego auta.

Charakterystyka najnowszej generacji Forda Transit Custom

W tym roku zaprezentowana została druga generacja Forda Transit Custom. Oczywiście jesteśmy w stanie zobaczyć wiele zmian stylistycznych – nie tylko z uwagi na rozwój stylistyki samego Forda, lecz ze względu na ścisłą współpracę z Volkswagen. Ichniejszy Transporter jest bowiem względem Transita Custom modelem bliźniaczym.W oczy z pewnością rzuca się nowy grill, a także poprawione pod kątem wizualnym reflektory LED.

Transit Custom nadal jest dostępny jako furgon, van, a także pick-up, choć możemy również zakupić go w wersji z podwoziem do zabudowy. Obecnie samochód ten jest przystosowany głównie do działań transportu materiałów, choć może zostać wyposażony nawet w 12 miejsc. Do przewozu osób przystosowany jest jednak bardziej Ford Tourneo Custom. Nie znamy jeszcze pełni charakterystyki technicznej, lecz wiemy już na pewno, że Transit Custom uraczy nas zarówno wariantem spalinowym, jak i elektrycznym. 

Ford Transit Custom – dostępne warianty i cennik

Obecnie nie znamy jeszcze cennika najnowszego Forda Transit Custom, bowiem ten do produkcji trafi dopiero w przyszłym roku. Póki jednak możemy zakupić salonową edycję pierwszego wcielenia tego auta z rocznika 2022, pochylmy się nad nią. Najtańszy Transit Custom w odmianie Trend będzie kosztować nas minimum 113 670 złotych. Jeżeli zaś zdecydujemy się na wariant Limited z jednostką hybrydową plug-in, wyłożyć będziemy musieli co najmniej 224 000 złotych. Bez problemu będziemy mogli jednak znaleźć tańsze egzemplarze, które sprawdzą się we wszelkich zastosowaniach wprost doskonale.

Zdj. główne: Alex Guillaume/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*