Dacia Bigster – dla kogo jest ten samochód?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Dacia Bigster – dla kogo jest ten samochód?

Nowy model Dacii ma wejść na rynek dopiero w 2025 roku. Jednak ostatnia wizualizacja przedstawiona na konferencji Renaulution sprawiła, że zainteresowanie Bigsterem już jest ogromne!

Niecodzienny design

Pierwsze wizualizacje nowego modelu rumuńskiego koncernu prezentują się niezwykle interesująco. Nieco kanciaste kształty, które prawdopodobnie w procesie produkcji ulegną delikatnemu upłynnieniu, nie przypominają dotychczasowych tradycyjnych modeli. Szeroko wykrojone nadkola, dość wysoko umiejscowione zawieszenie oraz próg ułatwiający wsiadanie sugerują możliwość jazdy nie tylko w mieście, ale również w trudniejszym terenie. Dacia Bigster to również pierwszy model, który został zaprezentowany z nowym logo. Nie zobaczymy już srebrnej tarczy z napisem Dacia i wykrojonym środkiem. Zastąpią go stylizowane na techniczne pismo literki D i C oraz napis Dacia, również pisany kanciastą czcionką. Litery D w tym logu są swoim lustrzanym odbiciem. Szczególną uwagę w nowym modeli Dacii Bigster przykuwają światła. Przednich reflektorów nie widać na pierwszy rzut oka i trzeba się dobrze przyjrzeć, by je zauważyć. Idealnie wtapiają się w sylwetkę pojazdu. Tylne światła do złudzenia przypominają sprytnie ukryte logo. 

Dyrektor do spraw projektowania Dacia przyznał, że Bigster jest ucieleśnieniem zmian zachodzących w firmie. Oferuje niezbędne wyposażenie, które zawiera powiew świeżości i outdoorowego stylu. Co więcej, jest to dowód na to, że niska cena pojazdu nie musi oznaczać rezygnacji z atrakcyjnego wyglądu.  

Dalekosiężne strategie

Nowa Dacia Bigster jest jednym z kluczowych modeli, który ma sprawić, że sprzedaż samochodów typu SUV przez koncern Renault zwiększy się do blisko miliona sztuk w ciągu roku. Samochód będzie miał swoje bliźniacze modele. Nowa, bardzo popularna w Rosji  Łada Niva ma składać się w 85% z tych samych komponentów co Dacia Bigster, z tym że będzie lepiej przystosowana do jazdy terenowej. Podobnie Renault – nie znamy jeszcze nowej nazwy modelu, jednak mówi się, że nie będzie ona przeznaczona na rynek europejski. Prawdopodobnie ma trafić do Ameryki Południowej. W sumie do 2025 roku Dacia ma wprowadzić aż cztery nowe modele, lecz jedynym wstępnie zaprezentowanym do tej pory jest Bigster.

Dacia stawia na ekologię i przystępność

Siedmioosobowa Dacia Bigster Concept jest o 11 cm dłuższa od Dustera. Ma 4,60 m i powstanie na platformie CMF-B. To nie przypadek, że wybór padł na ten sprawdzony model. Dzięki niemu sukcesy odnosiło już Renault Clio, Captur, Arkana i Dacia Sandero, młodsza siostra Bigstera. Prawdopodobnym rodzajem napędu (choć nie ma jeszcze oficjalnych informacji) mają być silniki hybrydowe E-Tech od Renault oraz benzynowe z fabryczną instalacją CNG lub LPG. Przy produkcji nowego modelu Dacii Bigster wykorzystane zostaną materiały w pełni pochodzące z recyklingu. Większość osłon i zabezpieczeń nadwozia ma powstać w sposób ekologiczny.

Z zapowiedzi dyrektora generalnego Grupy Renault, Luci de Meo wynika, że Dacia nadal skupi się na konstruowaniu przystępnych cenowo pojazdów, a możliwe nawet jest to, że Dacia Bigster będzie jednym z najtańszych modeli kompaktowych SUV-ów dostępnych w tym segmencie, co byłoby zgodne z polityką cenową firmy.

Dla kogo jest Dacia Bigster?

Oryginalny wygląd, przystępna cena, pojemny bagażnik, to tylko niektóre z zalet Dacii Bigster, które sprawiają, że wiele osób chciałoby ją mieć w swoim garażu. Dacia Bigster Concept (7-osobowa) świetnie sprawdzi się jako pojazd zarówno dla rodzin, jak i dla każdego, kto ceni sobie wygodę i bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Bez trudu będzie można poruszać się nią po mieście. Doskonale poradzi sobie również w średnim terenie – jeżdżąc po bezdrożach i po piaszczystych glebach. Dlatego wyjazd na wakacje Dacią Bigster jest świetnym pomysłem. Wielką zaletą wszystkich aut wyprodukowanych przez rumuński koncern jest ich rozsądna cena, dlatego też już dziś można wysnuć wnioski, że nowy model będzie cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród potencjalnych klientów.

(fot. materiały promocyjne Dacii)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*