Akcesoria ułatwiające pakowanie towaru

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Akcesoria ułatwiające pakowanie towaru

Artykuł sponsorowany

Coraz więcej konsumentów decyduje się na zakupy internetowe. Przeczytaj, jak bezpiecznie i wygodnie spakować towar do wysyłki.

Prawidłowe spakowanie towaru jest istotne nie tylko ze względu na ochronę produktu, ale również dlatego, że opakowanie stanowi reklamę firmy. Warto zainwestować w akcesoria do pakowania wysokiej jakości oraz wykorzystać opakowanie jako ważny element identyfikacji wizualnej marki.

Kartony i koperty do pakowania 

Opakowanie powinno być trwałe, aby nie narażać firmę na straty z powodu uszkodzenia towaru. Najbardziej klasycznym opakowaniem do wysyłki jest kartonowe pudełko o kształcie prostopadłościanu. Mniejsze i lżejsze towary można wysyłać także w przeznaczonych do tego kopertach. Koperty bąbelkowe to świetne rozwiązanie, które pozwala chronić zawartość przed ewentualnymi wstrząsami czy uderzeniami w trakcie transportu. Dobrze sprawdzą się one również do przesyłania dokumentów, ponieważ będą stanowiły ochronę przed przemoknięciem i zgnieceniem. Warto zadbać też o wypełniacze do przesyłek w postaci pociętych kartonów, poduszek powietrznych czy wypełniaczy ze skrobi kukurydzianej, które ulegają rozpuszczeniu po zetknięciu z wodą. Do finalnego zabezpieczenia kartonów należy wykorzystać także solidną taśmę pakową. 

Design opakowań 

Opakowanie produktu ma duży wpływ na kreowanie wizerunku firmy i pozwala wyróżnić się na tle konkurencji. Dla konsumenta, który nawiązał kontakt z marką jedynie przez Internet, wysłane zamówienie będzie stanowić wizytówkę marki. Warto zadbać o to, żeby na przesyłce lub taśmie do pakowania znalazły się naklejki z logo oraz nazwą firmy. Elegancko zapakowany towar, np. w ozdoby papier, lub dodanie gratisu do zamówienia może sprawić, że klient chętniej zamówi produkt ponownie. Dobrze jest inwestować w ekologiczne opakowania, aby zbudować wizerunek odpowiedzialnej firmy.

Pakowanie delikatnych przedmiotów

Kruche i delikatne przedmioty, które mają elementy szklane lub są szczególnie narażone na uszkodzenia, należy dodatkowo zabezpieczyć przy pomocy styropianu, tektury czy folii pakowej. Na stronie: http://folmat.pl/oferta/rekawy-polrekawy-tasmy-worki/ znajdziesz wytrzymałą folię przeznaczoną do pakowania, która pozwala ustabilizować wysyłany produkt, a także zabezpieczyć go przed wstrząsami, wilgocią czy zalaniem.

Zdjęcie główne: pexels.com/Karolina Grabowska

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*