Rejestracja spalinowych aut będzie… zakazana?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Rejestracja spalinowych aut będzie… zakazana?

Szalony pomysł lokalnych władz w jednym z regionów Wielkiej Brytanii. Jak ustalił dziennik Financial Times, rządzący chcą do 2033 roku… zakazać rejestracji nowych samochodów spalinowych.

Pierwotnie termin miał upłynąć w 2035 roku, jednak prace legislacyjne mają doprowadzić do przyśpieszenia procedur. Zakaz miałby dotyczyć silników benzynowych, diesla i… hybryd!

To bardzo kontrowersyjne przepisy, które spotkały się z ogólną krytyką. Przeciwna jest branża motoryzacyjna, wskazująca na ekonomiczne skutki decyzji. Tysiące ludzi nagle straciłoby pracę, a zyski koncernów mocno by spadły. Pomysł krytykują również organizacje kierowców i osoby, pracujące nad poprawą bezpieczeństwa na drodze. W ich opinii taka sytuacja doprowadzi do wykluczenia komunikacyjnego (elektryki są bardzo drogie), a przy okazji pogorszy bezpieczeństwo na drogach. Wszystko w myśl zasady: skoro nie można kupić nowego auta spalinowego, to trzeba trzymać stare.

Na koniec dziennikarze Financial Times podkreślają absurd ekologiczny – hybrydy, przed którymi rozwój dopiero nadchodzi, są bardziej przyjazne środowisku niż czyste elektryki. Utrącenie nowej gałęzi gospodarki to w opinii twórców tekstu kompletna abstrakcja. Zaznaczmy, że podobne pomysły mają rządy w Norwegii i Szwecji.

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*