Setki miłośników Mercedesów spotkały się w Toruniu

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Setki miłośników Mercedesów spotkały się w Toruniu

353. Dokładnie tyle pojazdów zaprezentowało się w Toruniu  w trakcie dwóch dni wydarzeń w ramach Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz 2022. Najwięcej z nich, grubo ponad 200, pojawiło się w sobotę na terenie MotoParku przy ulicy Łukasiewicza, gdzie przygotowano wiele atrakcji dla uczestników. Tam odbyła się nie tylko wystawa pojazdów, ale też choćby pokazy driftingu i przejazdy Mercedesami profesjonalnie przygotowanymi do wyścigów samochodowych. Część publiczności miała okazję tego dnia zasiąść na prawych fotelach u boku zawodników wyczynowo rywalizujących w sporcie samochodowym. Również uczestnicy zlotu zaprezentowali swoje umiejętności na torze w trakcie dwóch konkurencji dla kierowców. Nie zabrakło szeregu atrakcji o charakterze integracyjnym i rekreacyjnym. Zlotowicze walczyli o medale i puchary m.in. w rzucie beretem i oponą, zespołowym przeciąganiu ciężarówki, a także w konkursie z wiedzy na temat marki.

Nieco wcześniej uczestnicy spotkania zagościli przed Areną Toruń, gdzie zainaugurowano całe wydarzenie. W oficjalnym otwarciu wziął udział prezydent Torunia Michał Zaleski.

Dużo działo się również w niedzielę, czyli drugiego dnia zlotu. Zlotowicze zwiedzili  Arenę Toruń i Motoarenę oraz ścigali się gokartami po torze kartingowym AWIX Racing Arena. Wydarzenie zakończyło się na Bulwarze Filadelfijskim na terenie Przystani Toruń, gdzie tłumy torunian i uczestników kończącego się w tym miejscu biegu Run Toruń mogły zobaczyć ostatnią z wystaw w ramach zlotu.

Wśród samochodów, które pojawiły się Grodzie Kopernika, nie brakowało prawdziwych pereł, wielu  utrzymanych w kolekcjonerskich stanach oraz znakomicie odrestaurowanych youngtimerów i oldtimerów. Do najciekawszych z nich należały niewątpliwie Mercedesy z lat 50-tych i 60-tych: W121 190 SL, W113 280 SL „Pagoda”, W186 Typ 300 „Adenauer”, W111C 280 SE, W120 i W110, a także gościnnie… Bentley S1 z 1958 roku. Miał też pojawić się unikatowy W136 170V, jednak z powodu problemów technicznych nie dojechał do Torunia.

Ogólnopolskie Zloty Mercedes-Benz odbywały się w Toruniu corocznie w latach 2008-2017. Były w tym czasie nie tylko największymi spotkaniami fanów marki w Polsce, ale też należały do największych na świecie. Mimo kilkuletniej przerwy tegoroczna impreza po raz kolejny przyciągała do Grodu Kopernika dużą rzeszę miłośników aut spod znaku trójramiennej gwiazdy.

  • To niewątpliwie dobry prognostyk na przyszłość – podkreśla Tomasz Niejadlik, honorowy dyrektor tegorocznego zlotu. – Tamte dawne spotkania stały się dla wielu naszych gości wręcz kultowe. Dla sporej części z nich zloty w Toruniu były praktycznie corocznym świętem, na którym obowiązkowo trzeba było się pojawić. Wynikało to nie tylko z naszych wysiłków organizacyjnych i programu wydarzeń, ale też klimatu Torunia, uroku miasta i bazy obiektów, na których zlotowicze mogli gościć. Teraz pokazali, że dalej chcieliby tu wracać. Wiele klubów z całej Polski już zapowiedziało, że za rok pojawi się na zlocie jeszcze liczniejszymi grupami.

Tegoroczny zlot zainaugurował obchody 15-lecia Mercedes Toruń Club, stowarzyszenia, które jest głównym organizatorem spotkań w Grodzie Kopernika. Jubileusz zakończy uroczysta gala, która odbędzie się w jednym z toruńskich hoteli na początku listopada.

(inf. pras.)

Tekst: Tomasz Niejadlik / Mercedes Toruń Club

Fot.: Paweł Orchowski / Mercedes Toruń Club

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*