Zapowiedź najnowszego Renault Megane – co szykuje producent?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Zapowiedź najnowszego Renault Megane – co szykuje producent?

Renault Megane to linia aut, która wyróżnia się tym, że znakomicie się je prowadzi. Kierowcy zachwalają komfort oraz wygodę. Teraz francuski producent zapowiada wprowadzenie nowego modelu.

Podobieństwa z autami od japońskiego koncernu Nissan

Wydawać by się mogło, że nie jest to najlepszy punkt startowy – zaczynać mówienie o nowym modelu od porównań z inną marką, jednak warto na początku zaznaczyć te podobieństwa, żeby potencjalny klient wiedział, na jaki model auta się decyduje i czy przypadkiem na rynku nie będzie alternatyw.

W przypadku nowych aut z serii Renault Megane, to podobieństwo będzie przede wszystkim widoczne w rodzaju konstrukcji, jaka zostanie zastosowana do stworzenia samochodu. Całość ma się opierać głównie na platformie CMF-EV. To właśnie na tym samym komponencie japoński producent postawił model Ariya. I to nie koniec podobieństw. Francuski koncern, podobnie jak jego odpowiednik z Kraju Kwitnącej Wiśni, zapowiedział, że Renault Megane z nowej serii mają być samochodami, które będą mieć głównie napęd elektryczny. Chociaż nie wyklucza się, że i tak pojawią się silniki benzynowe. 

Renault Megane będzie autem przyjaznym środowisku – czy dotyczy to wszystkich modeli?

Producent znad Sekwany zapowiada, że nowe modele aut Renault Megane będą przede wszystkim ekologiczne. Mają charakteryzować się niskim, o ile w ogóle pojawią się motory benzynowe, spalaniem. W jakich właściwie modelach mają docelowo zostać zamontowane silniki elektryczne, a w jakich benzynowe?

Silniki elektryczne będą prawdopodobnie główną jednostką napędzającą modeli Renault Megane o charakterystyce crossovera. Natomiast silniki benzynowe pojawią się prawdopodobnie w autach typu hatchback. Jedyną kwestią, nad którą wciąż zastanawia się producent, jest to, czy te dwa modele będą produkowane równolegle, czy któryś z nich wyprzedza swojego spalinowego albo elektrycznego odpowiednika.

Nowe Renault Megane – jaka ma być moc, pojemność i zasięg auta na silniku elektrycznym?

Wprowadzane jednostki elektryczne wciąż budzą wiele emocji. Szczególnie jeżeli chodzi o moc silników, montowanych w samochodach Renault Megane. Według zapowiedzi francuskiego producenta, nowe Renault Megane z silnikiem elektrycznym, czyli docelowo crossovery, mają zapewniać kierowcy moc na poziomie 217 KM, a także być wyposażone w akumulator o pojemności 60 kWh, który zapewnia zasięg na dystansie 450 km.

Kiedy można się spodziewać premiery nowego Renault Megane?

Francuski producent nie może pochwalić się dobrymi wynikami sprzedażowymi, jeżeli chodzi o ostatni rok. Sprzedaż poszczególnych modeli, na przykład Renault Captur, Renault Twingo czy Renault Kadjar, spadła nawet o kilkadziesiąt tysięcy względem 2019 roku. Takie wyniki jednak nie będą skłaniać do przyspieszenia całego procesu pokazów premierowych Renault Megane i wprowadzenia auta do sprzedaży. Dystrybucja tego modelu jest zapowiadana dopiero na koniec tego roku lub na początek przyszłego. 

Jak na razie prognozy nie zapowiadają się dla Renault Megane pozytywnie. Ma na to wpływ głównie projekt wizualny auta. Użytkownicy, którzy mieli już okazję zobaczyć niektóre zdjęcia nadchodzącego modelu, zauważają m.in. nieodpowiednie proporcje felg, małe okna i niezbyt estetyczną prezencję karoserii pojazdu. Można mieć tylko nadzieję, że do czasu premiery Renault Megane projektanci poprawią te parametry. 

Zdjęcie główne: Mohamed Salah/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*