Wielkie święto motoryzacji

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Wielkie święto motoryzacji

AMS Toruń to największa na terenie północnej części Polski impreza typu moto show, na której można zobaczyć wyjątkowe pojazdy reprezentujące różne oblicza motoryzacji.

Na tegorocznym evencie zaprezentowały się między innymi prawie stuletnie motocykle, wśród których był zupełnie unikatowy Adam Opel z 1927 roku. Obok nich błyszczały sześćdziesięcio- i siedemdziesięcioletnie Mercedesy, starannie odrestaurowane i znakomicie utrzymane Fiaty 125p i 126p, a kawałek dalej nowoczesne sportowe i luksusowe auta najbardziej renomowanych marek.

Nie brakowało legendarnych modeli z lat 80- i 90-tych, pojazdów służb ratowniczych i maszyn przystosowanych do różnych dyscyplin sportów motorowych, wśród których były samochody o mocach dochodzących nawet do  800-1000 koni mechanicznych. Pojawiły się również bardzo nietypowe konstrukcje, takie jak chociażby… wózek z marketu przerobiony na nietypowy gokart z motocyklowym silnikiem Kawasaki. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się też profesjonalnie zmodyfikowane auta w Strefie Tuningu, a także prezentacje nagłośnienia samochodowego. Jeden z tego typu zestawów car audio miał moc, bagatela, ponad 20 tysięcy watów! W sumie w kilkunastu strefach wystawowych zaprezentowało się około ćwierć tysiąca pojazdów.

Auto Moto Show Toruń to jednak nie tylko statyczna wystawa, ale też szereg atrakcji na torze, w tym pokazowe przejazdy aut przystosowanych do motorsportu. Tego dnia na prawych fotelach obok zawodników mogli zasiąść także widzowie. Wiele osób skorzystało z przejazdów autami przystosowanymi do driftngu, a także rajdów samochodowych i cykli torowych typu time attack. Część publiczności pod okiem licencjonowanych instruktorów odbyła przejazdy za kierownicami sportowych aut z wypożyczalni KicksteRent, czyli głównego partnera wydarzenia. Z kolei na najmłodszych widzów czekały przejażdżki quadami w specjalnie wytyczonej do tego części obiektu.

Wydarzenie było utrzymane też w konwencji dużego rodzinnego pikniku z motoryzacją. W związku z tym nie brakowało szeregu konkursów i wielu atrakcji także dla najmłodszych, którzy tego dnia w MotoParku pojawili się bardzo licznie u boku rodziców. Swoje zbiórki prowadziły również fundacje zajmujące się działalnością dobroczynną.  Na evencie można było spotkać też znanych youtuberów motoryzacyjnych, w tym torunianina Sebastiana „Kickstera” Kraszewskiego.

  • To było prawdziwe święto motoryzacji – podkreśla Tomasz Niejadlik, dyrektor wydarzenia. – To impreza dla każdego, pełna ludzi, ich pozytywnych emocji i pasji, a jednocześnie mimo dużej ilości aut i tłumu widzów bardzo bezpieczna, z najwyższym poziomem ładu, porządku i kultury.

Kolejna, trzecia już edycja AMS Toruń planowana jest za rok. Najprawdopodobniej odbędzie się ponownie w pierwszą niedzielę września. Organizatorzy liczą, że będzie to jeszcze bardziej spektakularne wydarzenie.

Auto Moto Show Toruń 2022 było objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego.

Tekst i fot.: nadesłane (materiały organizatora)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*