Majówka z BMW w Toruniu 2022 zapowiedziana! Co będzie się działo?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Majówka z BMW w Toruniu 2022 zapowiedziana! Co będzie się działo?

Fani BMW na majówkę w Toruniu spotkali się po raz ostatni w 2019 roku. Teraz na szczęście impreza ta powraca. Co przygotowali organizatorzy po tak długiej przerwie?

Pandemia koronawirusa namieszała w życiu każdego. Sprawiła też, że wiele osób nie mogło realizować swoich pasji. Efektem tego były dwie z rzędu odwołane majówki z BMW w Toruniu. Na szczęście w 2022 roku praktycznie wszystkie restrykcje zostały już zniesione, a to może oznaczać tylko jedno: majówka z BMW w Toruniu wraca i w toruńskim MotoParku ponownie spotkają się fani bawarskich aut z całej Polski. 

Gdzie i kiedy odbędzie się majówka z BMW w Toruniu?

Jak sama nazwa wskazuje, event ten odbędzie się podczas majówki w Toruniu. Dokładna data to 30 kwietnia 2022 roku, czyli sobota, dzięki czemu będzie można hucznie rozpocząć długi weekend majowy wyczekiwany przez wielu każdego roku. Dokładna lokalizacja to z kolei MotoPark Toruń położony w zachodniej części tego miasta w bliskim sąsiedztwie Motoareny, czyli jednego z największych stadionów żużlowych w kraju. Przybliżony czas trwania imprezy to z kolei 10:00–22:00, czyli fani BMW mogą być gotowi na 12 godzin pełnych wrażeń.

Jak wygląda plan imprezy?

Początek majówki z BMW w Toruniu zaplanowano na 10:00. Uczestnicy najpierw będą musieli zapłacić za wejście. Cena za samochód wraz z kierowcą wynosi 80 złotych. Motocykliści muszą zapłacić z kolei 20 złotych. Taka sama kwota obowiązuje pieszych i pasażerów pojazdów, które pojawią się na terenie zlotu. 

Zlot z ponad 20-letnią tradycją rozpocznie się od eliminacji do Pokazu Mocy, czyli konkurencji w paleniu gumy. W tym samym czasie otworzone zostanie Drift Taxi, które pozwoli na przejażdżkę na fotelu pasażera w aucie lub ciężarówce przystosowanej do „latania bokiem”, gdzie za kółkiem zasiądzie profesjonalny kierowca. 

W godzinach 12:00–18:00 odbywać się będą wszystkie konkurencje. Są to między innymi zmiana koła na czas, konkurs wiedzy o BMW, największa odległość przebyta na Majówkę z BMW, konkurs siłowy, wyścig o puchar klubu zaplanowany na 15:00, czy też Auto Majówka. 

Od godziny 18:00 tor będzie otwarty, a od 19:00 do 22:00 planowana jest głośna muzyka, która da szansę na zabawę zebranym tam osobom – połączonym przez miłość do BMW czy po prostu samej motoryzacji. 

Osoby z Torunia, ale i nie tylko, które mają w sercu bawarskie auta lub są spragnione tak dużych motoryzacyjnych zlotów, nie powinny się nawet zastanawiać i niech ruszają do MotoParku Toruń 30 kwietnia. Jest to świetny sposób na rozpoczęcie długiego weekendu w pięknym i zabytkowym mieście, które tego dnia zostanie wzbogacone przez ogromne ilości zadbanych BMW.

Zdj. główne: Pablo Martinez/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*