Tesla królem sprzedaży! Takiego wyniku chyba się nie spodziewali!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Tesla królem sprzedaży! Takiego wyniku chyba się nie spodziewali!

Samochody elektryczne to z pewnością przyszłość motoryzacji, więc wyniki m.in. Tesli rosną z roku na rok. Ostatni kwartał 2021 roku był dla tej marki rekordowy. 

Tesla znana jest praktycznie każdej osobie, która interesuje się motoryzacją. Samochody elektryczne producenta kojarzonego przede wszystkim z ekscentrycznym Elonem Muskiem to jedne z najbardziej przełomowych elektryków, które dodatkowo świetnie sprzedają się w rodzimych Stanach Zjednoczonych. 

Teraz Tesla może odtrąbić kolejny sukces. W trakcie 2021 roku sprzedała bowiem aż 936 tysięcy nowych samochodów, pokonała uznane marki jak Lexus czy też Volvo. Aż 308 tysięcy pochodzi z ostatniego kwartału 2021 roku, a ponadto Tesla Model 3 zdołała podbić europejskie listy sprzedaży.

Osiągnięcie to jest o tyle imponujące, że większość specjalistów prognozowała, że Tesli nie uda się przebić liczby 300 tysięcy sprzedanych aut w czasie tego kwartału. Po spojrzeniu na wyniki segmentu premium można stwierdzić, że Tesla przegrała przede wszystkim z niemieckimi gigantami, czyli z Mercedesem, BMW oraz Audi. Takie wyniki przyniosły także ogromny wzrost cen akcji producenta.

Zdj. głowne: Blomst/pixabay.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*