Jechał chodnikiem, nie zatrzymał się do kontroli, a dodatkowo był pijany. Miał zakaz prowadzenia pojazdów

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Jechał chodnikiem, nie zatrzymał się do kontroli, a dodatkowo był pijany. Miał zakaz prowadzenia pojazdów

W poniedziałek 15 sierpnia 2022 roku w Gorlicach, niewielkiej miejscowości na terenie województwa małopolskiego, miało miejsce szokujące zdarzenie.

Policja zatrzymała tam młodego mężczyznę, który będąc w stanie upojenia alkoholowego, ukradł samochód ciężarowy, a następnie uciekał przed stróżami prawa, niszcząc po drodze cudze mienie i stwarzając zagrożenie na ścieżce pieszo-rowerowej, którą się poruszał.

Zaskakujący incydent w Gorlicach

15 sierpnia bieżącego roku, około godziny 15:30, Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach otrzymała ciekawe zgłoszenie. Mężczyzna, o którym była w nim mowa, w nieporadny sposób próbował dostać się do kabiny kierowcy pojazdu ciężarowego, który zaparkowano na ulicy będącej obecnie w remoncie.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie oddelegowano patrol policyjny. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy udało się już dostać do wnętrza potężnego samochodu ciężarowego marki Scania, uruchomić jego silnik i odjechać. Policjanci wydali mu polecenia do zatrzymania, jednak kierujący autem zignorował je i zaczął uciekać. Poruszał się po ścieżce pieszo-rowerowej, stwarzając wielkie zagrożenie dla postronnych osób, a nawet zdemolował ogrodzenia dwóch z mijanych posesji. 

Kierowca był pod wpływem alkoholu

Po kilkuset metrach pościgu kradziona ciężarówka wylądowała w rowie. Przestępca usiłował uciekać pieszo, jednak policjantom bardzo szybko udało się go zatrzymać i aresztować. Okazało się, że mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu, a ponadto jest to osoba, na którą nałożono dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Za złamanie szeregu przepisów prawa, czyli między innymi niezatrzymanie się na polecenie funkcjonariuszy, złamanie sądowego zakazu poruszania się pojazdami mechanicznymi i jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdj. główne: https://gorlice.policja.gov.pl/

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*