Sportowe wydarzenia motoryzacyjne w Polsce — na co możesz się szykować?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Sportowe wydarzenia motoryzacyjne w Polsce — na co możesz się szykować?

Choć cały czas mamy okres pandemiczny, to imprez motoryzacyjnych jest naprawdę sporo. Druga połowa roku obfituje w zawody różnych dyscyplin. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Zawodów motoryzacyjnych Ci u nas dostatek! Tak mógłby powiedzieć Władysław Jagiełło, gdyby był fanem motoryzacji… i żył w naszych czasach. Naprawdę jest w czym wybierać i nie sposób wymienić wszystkich wydarzeń w jednym krótkim tekście. Na szczęście widać, że i tutaj powoli odradza się cała społeczność wyścigowa Polski. 

Po roku nieobecności wielu imprez, teraz zawodnicy spragnieni rywalizacji przyjeżdżają naprawdę licznie. To tylko może poprawić widowisko. Warto cały czas zaglądać w kalendarze zawodów, bo z dnia na dzień jest ich coraz więcej. A jakie zawody warto wymienić?

Classic Auto Cup

Classic Auto Cup to największy puchar dla aut klasycznych i youngtimerów. Kierowcy, którzy startują w pucharze, są dzieleni na klasy pojemnościowe w sześciu grupach. Do tej pory minęły dwie kolejki zawodów, a jeszcze będziemy mieli okazję oglądać zawody na torach: Jastrząb (1.08), Warsaw Oldtimer Show (wrzesień), Motopark Ułęż (25.09) i Tor Kielce (16.10).

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Rajdowe Mistrzostwa Polski organizowane są na różnych trasach w celu wyłonienia najlepszej załogi w sezonie 2021. Do tej pory w ramach cyklu zawodów odbyły się: Rajd Žemaitija (Litwa), ORLEN 77. Rajd Polski i Rajd Nadwiślański. Czekają nas jeszcze 4 rajdy do końca cyklu, więc warto zaglądać na stronę RSMP i sprawdzać na bieżąco wyniki i najbliższe zmagania.

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski

Cykl wyścigów górskich rozgrywanych na terenie Polski i Słowacji. Najbliższe zawody odbędą się w Limanowej: 12. Wyścig Górski Limanowa Przełęcz pod Ostrą. Wyścig powraca po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Jest to też część Mistrzostw Europy w wyścigach górskich, dzięki czemu będziemy mogli tam zobaczyć zawodników nie tylko z Polski, ale również z całej Europy. Warto przyjść i zobaczyć, bo zawody te to naprawdę emocjonujący kawałek motorsportu. 

GRAND PRIX POLSKI 1/4 MILI

Zawody w wyścigach na ¼ mili. Organizatorzy zapewniają, że ścigają się najszybsze samochody z Polski i Europy. To może dawać ogromną frajdę z oglądania zawodów. W tym roku będziemy mieli szansę obejrzeć jeszcze 4 zawody z całego rocznego cyklu. Ostatnie odbywają się 17 października, więc jest jeszcze dużo czasu, żeby udać się na przynajmniej jedne z nich. Samochody i motocykle startują w wielu różnych klasach, zależnie od rodzaju pojazdu.

DRIFT SHOW IZDEBKI 2021

„Jedyne driftowe wydarzenie motoryzacyjne w Polsce, odbywające się na malowniczych i krętych drogach gór, nawiązujące do początków driftu w Japonii.” Tak zachęca nas organizator do uczestnictwa w wydarzeniu. Zawody odbędą się 21 sierpnia. W tym roku zostanie także powiększona strefa SUPERCAR PADDOCK pełna pięknych i egzotycznych aut marzeń. Szykuje się show na naprawdę wysokim poziomie!

Przeczytaj też: https://motole.pl/wydarzenia/juz-za-miesiac-rusza-auto-moto-show-w-toruniu/

Zdjęcie główne: MisteryMoe/pixabay.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*