Zmiany w przepisach. Premier wystosował apel do kierowców!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Zmiany w przepisach. Premier wystosował apel do kierowców!

Wczorajsze wejście w życie nowych przepisów drogowych podsumował Mateusz Morawiecki. -„Niech ten dzień będzie początkiem bezpiecznego poruszania się po drogach, jednak nic nie zastąpi zdrowego rozsądku” – stwierdził premier.

W specjalnym apelu podczas wizyty w Publicznej Szkole Podstawowej w Bielsze, prezes rady ministrów odniósł się do kilku kluczowych kwestii związanych z nowelizacją prawa o ruchu drogowym. Przypominamy, od 1 czerwca obowiązują zmienione zasady dotyczące między innymi – pierwszeństwa pieszych, ujednolicenia prędkości na terenie zabudowanym, oraz wprowadzenie kategorycznego zakazu jazdy „zderzak w zderzak” na drogach szybkiego ruchu.

Morawiecki wskazał, że oprócz odpowiednich przepisów potrzebny jest również nacisk na edukację i infrastrukturę. Dlatego też, premier zapowiedział budowę kolejnych chodników, sygnalizacji świetlnych, oraz innych usprawnień z zakresu bezpieczeństwa.

W końcu, premier odniósł się bezpośrednio do rowerzystów, którym przypomniał o obowiązku zakładania kasku i odblasków, które ratują zdrowie i życie tym uczestnikom ruchu drogowego.

(Photo by Omar Marques/Getty Images)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*