Rezygnacja z polisy OC w PZU – jak to zrobić?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Rezygnacja z polisy OC w PZU – jak to zrobić?

Zastanawiasz się, czy można wypowiedzieć umowę od odpowiedzialności cywilnej? Oczywiście, jednak jest to możliwie wyłącznie w niektórych przypadkach. Samochód musi bowiem przez cały czas pozostawać ubezpieczony. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której nie będzie on posiadał OC. Kiedy i jak można zrezygnować z polisy OC w PZU? 

W jakich przypadkach możliwa jest rezygnacja z ubezpieczenia OC w PZU? 

Choć nie zdarza się to dość często, istnieją jednak przypadki, w których właściciele pojazdów chcą zrezygnować z obecnego ubezpieczenia OC. Kiedy można wypowiedzieć umowę w PZU? Rezygnacja z OC możliwa jest w chwili, kiedy nasza polisa została przedłużona automatycznie, a my w międzyczasie zdecydowaliśmy się na wykupienie pakietu w innej firmie ubezpieczeniowej. Kolejnym przypadkiem jest zawarcie umowy OC przez internet lub telefonicznie. Wówczas warunki umowy przewidują 30-dniowy okres, w którym można odstąpić od kontraktu, bez podawania konkretnej przyczyny. Ostatni przypadek, kiedy można zerwać umowę, występuje wtedy, gdy zakupiliśmy samochód i polisa OC od poprzedniego właściciela została przepisana na nas. 

Co jest potrzebne do rezygnacji z polisy OC w PZU?

Aby zrezygnować z ubezpieczenia w PZU, w pierwszej kolejności musimy uzupełnić stosowny wniosek wypowiedzenia. Wzór takiego dokumentu w wygodnej formie PDF lub DOC., można znaleźć na stronie https://wypowiadamoc.pl/wypowiedzenie-umowy-oc-pzu. Dzięki WypowiadamOC można szybko uporać się z formalnościami związanymi z odstąpieniem od umowy. 

Wypełnij dokładnie wypowiedzenie 

Formularz musi zostać dokładnie wypełniony naszymi danymi i złożony osobiście w jednej z placówek PZU lub przesłany do niej pocztą. Możemy również wysłać skan dokumentu mailem pod adres [email protected]. Dane, jakich będziemy potrzebować w trakcie uzupełniania wypowiedzenia to:

  • numer polisy od odpowiedzialności cywilnej, z której chcemy zrezygnować, 
  • nasze dane osobowe (imię i nazwisko, numer PESEL itp.) oraz adres, 
  • marka i numer rejestracyjny pojazdu, którego sprawa dotyczy,
  • powołanie na podstawę prawną, zgodnie z którą wypowiadamy umowę, tj. jeden z trzech wcześniej opisanych przypadków. 

Pamiętajmy również, że jeśli dany pojazd ma więcej niż jednego właściciela, to wypowiedzenie umowy polisy OC musi zostać podpisane przez wszystkich. Należy pamiętać, że złożony musi zostać podpis odręczny. Dodatkowo w przypadku rezygnacji z OC po zakupie pojazdu, niezbędna może okazać się kopia umowy kupna-sprzedaży naszego samochodu. 

Wypowiedzenie OC to proste zadanie

Wypowiedzenie umowy OC w PZU nie jest niczym trudnym. Wystarczy pamiętać o dokładnym wypełnieniu wszystkich danych w formularzu, który znajdziemy pod wyżej podanym linkiem. Własnoręcznie podpisany formularz przesyłamy do placówki PZU pocztą, mailem lub dostarczamy go osobiście. Pobranie i wypełnienie formularza nie powinno nam zająć więcej niż kilka minut. Jeśli będziemy pamiętać o wszystkich wskazówkach zawartych w powyższym artykule, wypowiedzenie umowy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej nie powinno przysporzyć najmniejszego problemu. 

Fot.: Gabrielle Henderson/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*