GDDKiA: już niedługo zawarcie umowy na projekt i budowę S6 Leśnice-Bożepole Wielkie

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
GDDKiA: już niedługo zawarcie umowy na projekt i budowę S6 Leśnice-Bożepole Wielkie

To wynik zakończonej kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych dotyczącej postępowania przetargowego w sprawie budowy odcinka drogi ekspresowej S6.

Jak informuje Generalna Dyrekcja, Koszt prac został wyceniony na 718 669 944, 83 złote. Co więcej, oferta wykonawcy zakłada skrócenie czasu realizacji aż o trzy miesiące oraz wydłużenie okresu gwarancyjnego o pięć lat na instalacje zasilające i konstrukcje wsporcze, oraz ekrany akustyczne włączając w to posadowienie.

Wiadomość powinna ucieszyć kierowców, którzy szybciej przebędą trasę w kierunku Trójmiasta. Dodatkowo, mieszkańcy Lęborka otrzymają do dyspozycji szybszą opcję pokonania południowej obwodnicy miasta.

22-kilometrowy odcinek S6-tki będzie dwujezdniową drogą ekspresową, po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Budowa drogi umożliwi dwukrotnie szybszy przejazd wspomnianym odcinkiem.

Ponadto, Generalna Dyrekcja podpisała w ciagu ostatnich kilku dni umowe na prace budowlane dotyczące dokończenia obwodnicy Koszalina i Sianowa w ciągu trasy S6.

(Fot. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*