Kolejne zmiany w prawie jazdy. Co się zmieni?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Kolejne zmiany w prawie jazdy. Co się zmieni?

Ministerstwo Infrastruktury wzięło pod lupę przepisy dotyczące prawa jazdy. Co ciekawe, zmiany nie obejmą jedynie kursów przygotowawczych, ale również obecnych kierowców. Czy już wkrótce jazdy doszkalające będzie można przeprowadzać wyłącznie w obecności opiekunów prawnych?

Według argumentacji ministerstwa, podstawowym celem proponowanych zmian jest podniesienie umiejętności przyszłych kierowców. Adepci mieliby być lepiej przygotowani do egzaminu oraz późniejszego udziału w ruchu drogowym dzięki nauce pod okiem najbliższych.

Choć nie jest to jeszcze projekt ustawy, a raczej katalog zmian systemu szkolenia kierowców, to wszystko wskazuje na to, że wkrótce może się to zmienić. Propozycje zostały oficjalnie rozpatrzone przez Sejmową Komisję Infrastruktury po ponad dwóch latach oczekiwania.

Najbardziej interesująca zmiana dotyczy dodatkowych godzin przejechanych za kółkiem dzięki uprawnieniu opiekunów prawnych do przeprowadzania jazd doszkalających.

Dalej, miałaby pojawić się możliwość wprowadzenia jazd doszkalających w OSK dla osób, które zdały pomyślnie egzamin na prawo jazdy, jednak chciałyby podszlifować lub przypomnieć sobie jazdę za kółkiem.

(Fot. Pixabay)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*