Aktualna lista najcenniejszych marek motoryzacyjnych

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Aktualna lista najcenniejszych marek motoryzacyjnych

Wśród liderów branży motoryzacyjnej trwają roszady. Po raz kolejny wygrała Toyota. Czarnym koniem okazała się Tesla, która wskoczyła na bardzo wysokie miejsce w klasyfikacji motoryzacyjnej.

Według niedawno opublikowanego rankingu Best Global Brands za 2020 rok – na pierwszym miejscu zestawienia najbardziej wartościowych marek ponownie znalazł się japoński koncern Toyoty. Wartość rynkowa tego giganta szacowana jest na 51,6 miliardów dolarów (co ciekawe, jest to wynik o 8% gorszy, niż za rok poprzedni).  Na pozostałych miejscach podium zameldowały się kolejno następujące marki – Mercedes (49,3 miliardów dolarów) i BMW (39,8 miliardów dolarów).

Największym zaskoczeniem rankingu była pozycja koncernu Tesla Motors Inc. Amerykańska spółka po dwóch latach nieobecności w rankingu TOP 100  najcenniejszych firm świata wróciła z hukiem i zajęła wysokie, 40. miejsce w klasyfikacji generalnej. Jak podkreślają eksperci z IBRM Samar –   ten niesamowity wzrost wartości o 769% nastąpił w okresie niespełna 12 miesięcy.

(Photo by Bram Van Oost on Unsplash)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*